Společnost Škoda Auto dodala v roce 2021 zákazníkům na celém světě navzdory pandemii koronaviru a nedostatku polovodičů celkem 878 200 vozů. S téměř 45 000 dodanými vozy vstoupil úspěšně na trh plně elektrický model Enyaq iV.

Díky novému modelu KUSHAQ rostla Škoda Auto výrazně také v Indii. Automobilka očekává, že se situace v dodávkách polovodičů bude postupně uvolňovat v druhém pololetí letošního roku. Očekávané pozitivní impulzy by české automobilce měly přinést i modelové novinky, především Enyaq Coupé iV nebo modernizovaná verze modelu Karoq.

Thomas Schäfer, předseda představenstva společnosti Škoda Auto, uvedl: „Rok 2021 byl v historii společnosti Škoda Auto jedním z nejnáročnějších. Pandemie Covid-19 spolu s nedostatkem polovodičů výrazně zbrzdily náš růst. Díky flexibilitě a nápaditosti zaměstnanců Škoda Auto, ale i úzké spolupráci s naším sociálním partnerem, Odbory KOVO, a dodavateli jsme společnost navzdory všem obtížím provedli uplynulým rokem s dobrým výsledkem. Očekáváme, že se situace v dodávkách polovodičů bude v průběhu druhého pololetí letošního roku postupně zlepšovat. Do budoucna hledím s optimismem: připravujeme celou řadu produktových novinek, jako například model Enyaq Coupé iV. I nadále se přitom těšíme vysoké poptávce ze strany zákazníků a máme špičkově motivovaný tým. Se strategií Next Level – Škoda Strategy 2030 je automobilka navíc dlouhodobě dobře připravena na to, aby z procesu transformace vyšla posílena.“

 

Zdroj : ŠKODA Auto