[quote]Konsorcium plzeňské firmy Škoda Elektric a polské skupiny Solaris Bus & Coach s cenou 16,76 milionu eur (přes 426 milionů korun) bez daně z přidané hodnoty podalo nejlepší nabídku na dodávku dvoukloubových trolejbusů do Bratislavy. ČTK o tom dnes informoval bratislavský městský dopravní podnik DPB, který tendr na 16 zmíněných trolejbusů o délce až 24 metrů, stejně jako na dodávky kratších trolejbusů, vypsal letos na jaře.[/quote]

Smlouvu s vítězem tendru hodlá DPB podepsat v případě, že proti výsledku nebudou podány námitky, a po kontrole úřadem pro veřejné zakázky.

Soutěže se zúčastnila také švýcarská společnost Carrosserie Hess, jež nabídla cenu 21,68 milionu eur (551 milionů korun). DPB původně hodnotu zakázky, kterou chce financovat z evropských fondů, odhadl na 19,4 milionu eur (493 milionů korun).

„Provoz tohoto typu trolejbusů nemá nikde v Česku ani na Slovensku obdoby. Podobně dlouhá vozidla jezdí například v rakouském Linci a ve vícero švýcarských městech,“ uvedl předseda představenstva DPB Martin Rybanský k tendru na dodávku dlouhých trolejbusů.

Škoda Electric už v minulosti uspěla v jiném velkém tendru DPB na dodávku trolejbusů. Její mateřská firma Škoda Transportation zase dodala do Bratislavy nové tramvaje.

 

ZDroj : ČTK