Invoitix

[quote]Plzeňská Škoda Electric vyvinula a vyrobila nový trolejbus Škoda 35 Tr. Jde o osmnáctimetrový kloubový vůz, který už vyrazil do zkušebního provozu v Plzni. Vznikl díky spolupráci s výrobcem karosérie firmou Iveco, řekl ČTK obchodní manažer Pavel Kuch.[/quote]

,,Jde o pokročilou a v poslední době velmi preferovanou generaci trolejbusů. Vozy mohou být průběžně nabíjeny baterií ‚In-Motion Charge‘ přes trolejové vedení, která umožňuje ukládat energii do bateriových akumulátorů ve vozu,“ uvedl.

Trolejbusy mohou být nasazeny na trasy, které nemusí mít troleje po celé délce. Díky tomu se lépe řeší provoz linek MHD a snižují se náklady na infrastrukturu.

,,Poměr jízdy na troleji a trakci může dosahovat hodnoty až 50 na 50. Dopravce tím profituje z vozu na elektrický pohon, který je výkonný za všech okolností a neztrácí čas statickým dobíjením, protože energie je do vozu získávána během jízdy pod trolejí,“ uvedl Kuch.

Škoda Electric s firmou Iveco realizovala řadu projektů trolejbusů. V italské Boloni například slouží 49 vozidel, pro které plzeňský podnik vyráběl elektrovýzbroj a zajišťoval v Plzni kompletní montáž. Loni v listopadu na veletrhu CZECHBUS představila nový elektrobus Škoda E’City, na němž se také podílela firma Iveco.

Škoda Electric je největším evropským výrobcem trolejbusů. Vyrobila jich už 14.500. Jezdí ve 30 zemích Evropy, Asie a v USA. Ročně společnost utrží pět až šest miliard korun. Kromě trolejbusů a elektrobusů vyrábí pohony pro elektrická vozidla, trakční motory a hybridní a vodíkové autobusy.

Zdroj: ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP