Invoitix

Úspěšná obhajoba titulu: Škoda Enyaq iV získala ocenění “Nejoblíbenější auto roku 2022 ve Švýcarsku” a po loňském velkém úspěchu modelu Škoda Octavia přinesla českému výrobci automobilů již druhé vítězství v řadě v populární čtenářské anketě několika švýcarských médií. Cena byla udělena v rámci jedenáctého ročníku soutěže “Švýcarské auto roku”. Hlasování se zúčastnilo přibližně 30 000 čtenářů a uživatelů a první čistě elektrické SUV značky ŠKODA získalo v silné konkurenci 55 automobilových novinek 3,6 % hlasů.

Slavnostní vyhlášení v rámci předávání cen „Švýcarské auto roku“ proběhlo kvůli koronavirové pandemii stejně jako v loňském roce virtuálně. Škoda Enyaq iV dokázala mezi 55 automobilovými novinkami s 3,6 % získaných hlasů přesvědčit nejvíce z přibližně 30 000 čtenářů a uživatelů. Převzala díky tomu titul „Nejoblíbenější auto roku 2022 ve Švýcarsku“ a to od vozu Škoda Octavia, který se loni v této anketě prosadil jako vůbec první model značky ŠKODA. Nominovanými vozy na ocenění „Nejoblíbenější auto roku 2022 ve Švýcarsku“ byly nové modely, které byly na švýcarském trhu představeny v roce 2021 nebo je lze objednat nejpozději do března 2022.

S modelem Enyaq iV vstoupila značka Škoda do nové éry elektromobility. Čistě elektrické SUV je prvním sériovým modelem značky Škoda na bázi modulární platformy pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen a vzniká v hlavním závodě Škoda Auto AUTO v Mladé Boleslavi. Enyaq iV je tak jediný MEB model v Evropě, který se nevyrábí v Německu. Má pohon zadních nebo všech kol a na výběr je také pět výkonnostních stupňů od 109 do 220 kW a tři velikosti baterie. S dojezdem více než 520 kilometrů v režimu WLTP je zcela vhodný i na dlouhé cesty.

Vítězství v anketě „Nejoblíbenější auto roku 2022 ve Švýcarsku“ je čtvrtým renomovaným oceněním modelu Enyaq iV během zhruba tří měsíců.

 

Zdroj  :ŠKODA Auto

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP