[quote]Plzeňská Škoda Transportation ani při opakovaném vyhodnocení nabídek neuspěla v tendru dopravního podniku v Košicích (DPMK) na dodávku 30 obousměrných tramvají. Hodnotící komise znovu označila vítězem polskou firmu Pesa. ČTK to dnes potvrdila mluvčí DPMK Vladimíra Petrušová.[/quote]

Slovenský úřad ÚVO, který v zemi dohlíží na veřejné zakázky, rozhodnutím z konce letošního srpna nařídil dopravci ve zmíněném druhém největším městě na Slovensku zrušit výsledek původního vyhodnocení nabídek. ÚVO vyhověl většině námitek, které proti tomuto rozhodnutí DPMK podala podle dostupných informací právě Škoda Transportation. Jedna z námitek se týkala také údajně mimořádně nízké ceny, kterou za dodávku tramvají požaduje Pesa.

I po novém vyhodnocení nabídek, proti kterému lze podat námitky, se pořadí obou účastníků tendru nezměnilo.

Hlavním kritériem pro výběr vítěze byla cena za tramvaje, k dalším hodnotícím parametrům patřily náklady na údržbu a úroveň technického řešení. Škoda Transportation nabídla dodávku tramvají za 82,47 milionu eur (2,1 miliardy Kč). Pesa žádala 64,5 milionu eur (1,64 miliardy Kč), její nabídka tak v porovnání s českým konkurentem byla o více než pětinu levnější. DPMK hodnotu zakázky, kterou hodlá financovat i z peněz z evropských fondů, odhadl na 79 milionů eur (dvě miliardy Kč) bez daně z přidané hodnoty.

Zdroj : ČTK