[quote]Plzeňská Škoda Electric ze skupiny Škoda Transportation se bude podílet na výrobě nových lokomotiv pro osobní dopravu v Tanzanii. Podepsala s jihokorejským nadnárodním koncernem Hyundai Rotem kontrakt za více než 580 milionů Kč na dodávku 17 kompletních elektrovýzbrojí pro lokomotivy nové linky. ČTK to dnes řekl generální ředitel Škody Electric Bedřich Koukal.[/quote]

Lokomotivy se škodováckou elektrovýzbrojí budou v Tanzanii sloužit na 550 kilometrů dlouhé nové elektrické trati na lince, kterou budou provozovat místní dráhy TRC mezi přímořským přístavem Dar es Salaam a městem Makutupora. Stroje se budou muset vyrovnávat s náročnými klimatickými podmínkami a velkými rozdíly v nadmořské výšce.

„Dodávat budeme kompletní výzbroj včetně hlavních i pomocných pohonů, bateriové nabíječe, trakční motory, převodovky nebo dvojkolí. Lokomotivy budou jezdit rychlostí až 160 km/h, což v místních podmínkách představuje výrazné zrychlení přepravy oproti obvyklému standardu,“ řekl ředitel obchodu Škody Electric Karel Majer. Finální kompletace lokomotiv bude ve výrobním závodě Hyundai Rotem v Čchang-wonu v Jižní Koreji, kam budou směřovat škodovácké dodávky.

Spolupráce na výrobě lokomotiv pro africkou zemi je jedním z řady společných projektů Škodovky a Hyundai Rotem. Plzeňská firma například pro nadnárodní koncern vyráběla kompletní výzbroj pro 80 lokomotiv pro tureckého zákazníka TCDD nebo se podílela na dodávkách vozidel „lehkého bezpilotního metra“ LRV pro jihokorejské město Incheon. „Naše aktuální zakázka je pro nás velmi významnou referencí. Dokazuje, že jsme schopni s našimi výrobky uspět v celosvětovém měřítku,“ dodal Koukal.

 

Zdroj : ČTK

DPP