[quote]Plzeňský výrobce dopravních prostředků Škoda Transportation a jeho dceřiná společnost Škoda Electric nedodali dopravnímu podniku v lotyšské Rize včas tramvaje a trolejbusy, rižský podnik proto teď požaduje zaplacení pokuty 5,6 milionu eur (zhruba 144 milionů korun). Píše o tom dnešní deník E15. Zástupci plzeňské firmy vedou s dopravním podnikem jednání, dodávky jsou téměř u konce, uvedla mluvčí Škodovky Lubomíra Černá.[/quote]

Škoda Transportation nedodala podle listu včas 13 z 20 tramvají ForCity Alfa a její dceřiná firma Škoda Electric nestihla včas dodat 45 ze 100 trolejbusů 27 Tr. Pokutu má Škoda zaplatit do 20. února, pokud tak neučiní, dopravce by se mohl obrátit na soud, píše E15.

„V tomto okamžiku je naší prioritou úspěšné dokončení dodávek, což je téměř u konce. Před několika dny proběhlo první setkání s lotyšskými partnery a v dalších jednáních budeme pokračovat tak, abychom mohli přijít s dobrým řešením zejména pro cestující v Rize,“ uvedla mluvčí Škody Transportation.

Rižský dopravní podnik už za trolejbusy a tramvaje zaplatil předem dohodnutou částku, tedy 132 milionů eur (3,4 miliardy Kč) a 62 milionů eur (1,6 miliardy Kč).

V lotyšském hlavním městě v současnosti jezdí 33 tramvají Škoda Transportation a dvě stovky trolejbusů. Plzeňská společnost nedávno oznámila, že v Rize zřídí servisní středisko.

 

Zdroj : ČTK

DPP