[quote]Programu letošního SpeedCHAINu vévodily změny logistických procesů reflektující nástup kvalitativní změny dodavatelského řetězce v podobě Průmyslu 4.0: Využití automatizace, umělé inteligence a Internetu věcí. V devíti odborných sekcích a čtyřech panelových diskusích zaznělo snad vše, co v současnosti utváří změny dodavatelského řetězce.[/quote]

Program konference obohatily úspěšné projekty z dílen takových společností, jako jsou ŠKODA Auto, Budweiser Budvar, ESA logistika či Aberle Automation. Letošní ročník konference SpeedCHAIN přivedl do historických prostor Břevnovského kláštera v Praze na sedm set účastníků z deseti zemí světa a zaplnil tak opět všechna tři podlaží jeho konferenčních prostor. Registrace účastníků byla z kapacitních důvodů letos zastavena již na konci měsíce října.

Skvělý výsledek měla i charitativní sbírka iniciovaná společně poskytovatelem logistických služeb ESA logistika a pořadatelem konference SpeedCHAN – společností RELIANT s.r.o. Cílem bylo sehnat co možná nejvíce finančních prostředků na nákup přístroje na masáž srdce pro zásahové vozidlo Asociace Samaritánů vyjíždějící zejména k dopravním nehodám ve Středočeském kraji.

Reliant GROUP, pořadatel mezinárodní logistické konference SpeedCHAIN ve spolupráci se společnostmi Budweiser Budvar a Vinařství Pastorek letos představili v programu novinku v podobě tzv. odpoledního Beer Time Get-together, který příjemně propojil celodenní odborný program v jednotlivých sekcích s večerním společenským večerem. Jedná se prvek, jehož cílem je ještě rozšířit společenský rozměr platformy konference SpeedCHAIN; Vznikl tak originální formát, který nabízí neformální prostor pro networking mezi jednotlivými účastníky – to vše nad sklenkou prémiového českého piva či vína v neopakovatelné atmosféře Benediktýnské vinárny a Sally Terrena Břevnovského kláštera.

Tradičním vyvrcholením celého prvního konferenčního dne byl v pořadí již čtyřiadvacátý ročník gala večera VIP Logistic Rendezvous moderovaný Olgou Lounovou, která navíc v průběhu večera nabídla všem účastníkům i svou vlastní hudební produkci. Součástí společenského večera byly také předávací ceremoniály hned několika ocenění: GRYF 2018 – ocenění logistické osobnosti roku si v Tereziánském sále převzal Mgr. Martin Laipold, EcoLOGI – ocenění v soutěži o ekologický projekt roku získala za projekt Systematické snižování emisí jako nástroj společenské odpovědnosti společnost ESA logistika a vítěznou trofej ze soutěže Logistický projekt roku České logistické asociace si odnesl Budweiser Budvar s projektem nového logistického centra v Českých Budějovicích. Druhý konferenční den nabídl účastníkům exkurzi právě do prostor tohoto zcela nového centra.

Není pochyb o tom, že úspěch, který letošní ročník konference SpeedCHAIN zaznamenal, je výsledkem skvělé spolupráce všech sedmasedmdesáti partnerů, jednadvaceti mediálních partnerů, speakerů, moderátorů i účastníků z celého světa s jejími organizátory – týmem společnosti RELIANT; Ti všichni dělají SpeedCHAIN od samotného počátku tím, čím je: Totiž výjimečnou platformou pro výměnu informací, odbornou diskusi, formální a neformální setkávání lidí se zájmem o moderní logistiku.

 

Zdroj : Reliant