• Siemens Mobility dodá deset vícesystémových lokomotiv Vectron MS
  • Provoz bez výměny lokomotiv od Severního moře omývající Nizozemsko až ke Středozemnímu moři 

Společnost Beacon Rail, která se zabývá pronájmem kolejových vozidel, objednala 10 vícesystémových lokomotiv Vectron od společnosti Siemens Mobility a plánuje jejich provoz na rýnsko-alpském koridoru mezi přístavy v Severním moři a evropským vnitrozemím. Díky aktuální objednávce bude mít Beacon Rail k dispozici už celkem 170 lokomotiv Vectron.

Lokomotivy Vectron jsou symbolem spolehlivosti a flexibility v evropské osobní i nákladní dopravě. Objednané lokomotivy umožní přeshraniční provoz v deseti různých evropských zemích a znamenají další příležitost k zatraktivnění železniční dopravy. Mají maximální výkon 6,4 megawattů a maximální provozní rychlost 160 km/h, budou vyrobeny v závodě Siemens Mobility v Mnichově-Allachu a vybaveny kromě požadovaných národních zabezpečovacích zařízení také evropským zabezpečovacím systémem ETCS Baseline 3.

Společnost Beacon Rail je v pořadí již 67. zákazníkem, který si u Siemens Mobility objednal lokomotivy Vectron. Do dnešního dne je prodáno více než 1 850 lokomotiv Vectron a vozidlový park najel přes 800 milionů kilometrů. Lokomotiva Vectron je schválena pro provoz ve 20 evropských zemích.

Zdroj: Siemens Mobility, s. r. o.

DPP