Australská policie vyšetřuje kybernetický útok, který přiměl provozovatele přístavů DP World Australia přerušit provoz v přístavech v několika státech. DP World Australia odbaví téměř polovinu zboží, které proudí do země a ze země a od pátku byla firma nucena zastavit provoz kontejnerových terminálů v Melbourne, Sydney, Brisbane a Freemantlu, uvedla agentura Reuters.

DP World Australia je součástí dubajského státního provozovatele přístavů DP World. Firma v dnešním prohlášení uvedla, že prověřuje možnou krádež dat a testuje systémy důležité pro obnovení běžného provozu a pravidelného pohybu zboží. Mluvčí na žádost o komentář, kdy bude provoz obnoven, nereagoval.

Australská vláda označila kybernetický incident za vážný. Národní koordinátor kybernetické bezpečnosti Darren Goldie, který byl jmenován letos v reakci na několik velkých narušení kybernetické bezpečnosti, v sobotu pozdě večer uvedl, že přerušení provozu přístavů bude zřejmě trvat několik dní a ovlivní pohyb zboží. Policie odmítla poskytnout bližší podrobnosti k vyšetřování.

DP World v oblasti Asie a Tichomoří má více než 7000 zaměstnanců. Provozuje přístavy a terminály v 18 místech.

Zdroj: ČTK