Britské nízkonákladové aerolinky easyJet informovaly, že vyřešily problém s informačním systémem, kvůli němuž dnes zrušily přes 200 letů. Problém se týkal i linek z Prahy a do české metropole. Firma nevylučuje, že její letový plán bude po zbytek dne narušený.

„Můžeme potvrdit, že dřívější problémy s IT systémy byly odstraněny,“ uvedla britská letecká společnost. „Bohužel vedly k tomu, že některé lety dříve během dneška byly zrušeny. Přestože očekáváme, že většinu našeho zbývajícího letového programu budeme provozovat, některé lety mohou být v následujících hodinách ještě narušeny,“ dodala.

Na pražském letišti byly dnes zrušeny přílety aerolinek easyJet z Londýna a Manchesteru. Zrušeny byly i podvečerní odlety do těchto destinací. „Dopravci k rušení letišti důvod neuvádějí,“ řekla k tomu ČTK mluvčí letiště Klára Divíšková.

Britský letecký dopravce má dnes v Praze kromě už zrušených spojů v plánu ještě večerní lety do Amsterdamu a Londýna. Let EJU7908, který ve 20:45 SELČ směřuje do Amsterdamu se podle informací o odletech odbavuje. U linky do Londýna, který má odletět ve 21:55 SELČ, zatím žádné informace nejsou.

Během dneška aerolinky easyJet naopak z Prahy čtyři lety podle plánu vypravily, poslední z nich odletěl do Ženevy po 14:00 SELČ.

„Zrušili jste mi let, uvázl jsem na poslední chvíli v Praze. Vaše webové stránky nefungují, neumožňují mi spravovat rezervace. Co mám podle vás dělat?“ napsal během dne na twitteru jeden z uživatelů.