Novinkou společnosti Securikett  je digitální ochrana produktů, která zároveň splňuje kritéria udržitelnosti. Tuto ochranu plnohodnotně zabezpečují nové PaperVOID etikety  na bázi papíru.

Udržitelné balení je v současnosti žhavým tématem a společnost Securikett byla průkopníkem v oblasti bezpečnostních etiket ve splnění tohoto požadavku již se svou produktovou řadou „IT’S PAPER“. Nyní jde rakouská společnost ještě o krok dále a jako první uvádí na trh papírové bezpečnostní etikety s integrovaným QR kódem.

PaperVOID jako udržitelné řešení s přesahem do digitálního světa

Tyto etikety jsou typu VOID (po sejmutí zanechávají stopu na substrátu). Implementací QR kodu je možné sdělit další informace o produktu přímo zákazníkovi prostřednictvím jednoduchého skenování etikety. Jedná se tedy o propojení požadavků udržitelnosti a digitalizace.  Jedinečné kódy jsou vytvářeny interně v Securikett a jsou podporovány pokročilým systémem správy dat a zabezpečeným webovým portálem.

Bezpečnost, transparentnost, důvěryhodnost a udržitelnost

Nové etikety PaperVOID s integrovanými jedinečnými kódy lze plně přizpůsobit firemnímu designu zákazníka. Pokud jde o vlastnosti produktu, jako je udržitelnost, původ, autenticita, integrita dodavatelského řetězce, etika atd., digitální technologie Securikett umožňuje propojit tyto informace přímo s každou jednotlivou prodejní jednotkou produktu. Tímto způsobem lze vlastnosti sdělit zákazníkovi důvěryhodným, transparentním a osobním způsobem a zvýšit tak integritu a vnímání produktu.

„Používání nejnovějších papírových bezpečnostních systémů zabezpečování nejenže trvale přispívá k ochraně životního prostředí a vyhýbá se plastům, ale také vytváří přidanou hodnotu pro výrobce a zákazníky díky integraci digitálních informací a fyzických bezpečnostních prvků,“ řekl generální ředitel společnosti Securikett Werner Horn.