[quote]Společnost Ray Service ze Starého Města na Uherskohradišťsku, která vyrábí kabelové svazky a elektromechanické celky pro letecký, zbrojní a automobilový průmysl, loni vykázala zisk 26,7 milionu korun. Meziročně je to asi o 14 milionů korun více. Tržby za prodej zboží a vlastních výrobků a služeb firmě oproti roku 2015 vzrostly o téměř 73 milionů na 299,1 milionu korun. Vyplývá to z účetní uzávěrky, která je součástí výroční zprávy společnosti zveřejněné ve Sbírce listin.[/quote]

Zhruba dvě třetiny výrobků dodala loni Ray Service zahraničním zákazníkům. V roce 2015 zahraniční tržby společnosti činily 61 procent z celkových tržeb. Firma vyváží především do Německa, Švýcarska, na Slovensko, do USA, Rakouska, Norska, Polska nebo Itálie. Na výzkum a vývoj firma loni vynaložila 2,6 milionu korun.

Letos Ray Service uzavřela smlouvu s britskou zbrojovkou BAE Systems na dodávku klíčových komponentů pro švédský program samohybných minometů Mjölner. Společnost také zahajuje výrobu v Indii. Navázala totiž obchodní partnerství se skupinou Elcomponics India, která sídlí nedaleko hlavního města Dillí. Plánovaná velikost společného výrobního závodu je 10.000 metrů čtverečních. Vznikat zde budou kabelové svazky a elektromechanické celky pro indickou armádu a tamní vojenský i civilní letecký průmysl.

Ray Service funguje od roku 1995. Společnost začínala s pěti zaměstnanci, loni pro ni v průměru pracovalo 184 lidí, o 30 více než v roce 2015. Ray Service loni navázala spolupráci s firmou VISC, se kterou se zapojila do výukového programu na základních a středních školách.

,,Podporujeme technické kroužky na třech ZŠ, mladým studentům středních a vysokých škol poskytujeme platformu pro realizaci studentských odborných prací, stáží a expedic. Těmito aktivitami se snažíme soustavně podporovat nejen technické vzdělávání obecně, ale i genderovou vyrovnanost v něm. Spojení s mladou generací nám přináší mnohdy i zajímavé generační podněty v procesu výroby a vývoje,“ uvedla ve výroční zprávě společnost, jejíž základní kapitál činí dva miliony korun.

V roce 2004 postavila firma v průmyslové zóně ve Starém Městě novou halu, později ještě výrobní plochy rozšířila. Původně se orientovala na vojenský průmysl, postupně se uplatnila i v dalších odvětvích.

Zdroj: ČTK