Na evropském trhu s vodíkovými taxíky je stále větším hráčem například francouzská společnost Hype, která tyto vozy vyvíjí od roku 2015 – informoval o tom server EURACTIV France. Přibližně třetina emisí skleníkových plynů ve Francii pocházela v roce 2019 z odvětví dopravy. I proto si francouzská vláda dala za cíl podporovat nízkouhlíkový vodík v odvětví dopravy, a to u lehké i těžší nákladní dopravy.

Jednou z nejslibnějších cest je převést na vodík vozový park poskytující taxi služby. Společnost Hype zahájila svou činnost v roce 2015 v Paříži a vyvinula flotilu taxíků poháněných palivovým článkem na vodíkový pohon. Výkonnostně mohou tyto taxíky konkurovat spalovacím motorům, protože mohou na jednu nádrž ujet vzdálenost 500-700 kilometrů. Tankování pak má trvat pouze pět minut.

Do konce roku 2022 má být v pařížském regionu v provozu více než 700 vodíkových vozů poskytujících taxi službu. Plnicí stanice mají být navíc umístěny na každých 150 kilometrech, což vyplývá z evropského nařízení o zavádění infrastruktury pro alternativní paliva. Pravidlo má být aplikováno na všech hlavních evropských tazích, a to už od roku 2025.