Invoitix

[quote]Zaměstnanci bezpečnostní odbavovací služby barcelonského letiště El Prat o víkendu zahájili časově neomezenou stávku, jíž si chtějí vymoci zvýšení platů. Přerušovaný protest zahájili už koncem července a na letišti kvůli němu vznikala několikahodinová zpoždění. Vláda se rozhodla v době nynějšího protestu na letiště poslat policisty, kteří pomáhají s kontrolami. Zpoždění se tak podařilo minimalizovat asi na půl hodiny. Podle webu pražského letiště se zatím spoje mezi českou metropolí a Barcelonou odbavují podle letového řádu.[/quote]

Ministr pro veřejné práce Íňigo de la Serna řekl, že po několikatýdenním zpožďování se díky přítomnosti policistů provoz na letišti El Prat podařilo dostat do normálního režimu.

Podle agentury AP se na letišti v minulých dnech tvořily několikahodinové fronty, lidé čekají asi půl hodiny.

Pracovníci odpovědní za kontrolu zavazadel se rozhodli zintenzivnit protest a návrh na zvýšení platů odmítli jako nedostatečný. Dostávají měsíčně 800 až 1100 eur (21.000-29.000 Kč). Kvůli podstavu ale mnohdy pracují i 16 hodin denně. Požadují měsíční navýšení o 250 eur, nabídku na 200 eur navíc odmítli. Vláda ohlásila, že 90 procent služeb v době protestu zajistí svými prostředky.

Zdroj: ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP