[quote]Svaz FNTR se staví proti daňovým plánům francouzké vlády. Týká se to rovněž plánovaného mýtného u nákladních aut na národních silnicích a na dálničních úsecích, jež jsou dosud bez
mýtného.[/quote]

Potvrdil to J.Ch. Pic, znovuzvolený prezident největšího francouzského svazu autodopravy FNTR na jeho letošním kongresu v minulém týdnu v Paříži.

Pokud jde o silniční mýtné a financování infrastruktury není ještě nic rozhodnuto – reagovala ministryně dopravy Elizabeth Borneová. Také informovala, že snížená sazba daně z energie TIPCE pro nákladní auta s plynovým pohonem zůstane zachována na současné úrovni roku 2017 nejméně do roku 2022. Zvláštní odpisy pro plynem poháněná vozidla budou prodlouženy do roku 2021 a
rozšířeny: na nákladní auta a dodávky o méně než 12 tunách celkové hmotnosti jakož i na vozidla s elektro- nebo s vodíkovým pohonem.

Ministryně podpořila prezidenta Pice v následujícím:

„Jsme pro, aby se podvody a sociální dumping účinněji postihovaly, pro efektivnější kontroly a pro využití všech kontrolních možností, které digitální tachografy druhé generace nabízejí“.

Centrálním tématem také ve Francii je nedostatek řidičů. S výraznější prací s veřejností chce svaz přispět k tomu, aby nedobrá pověst povolání a nákladní silniční dopravy se u obyvatelstva zlepšovala. Ovšem samotné podniky musí vyvíjet větší úsilí, aby především zlepšené pracovní podmínky dělaly povolání řidiče atraktivnějším.

 

Zdroj:SSL