Již tento pátek v kampusu Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích  proběhne slavnostní zahájení již dvanáctého ročníku průkopnické soutěže v rallye s vozy na elektrický pohon. Českokrumlovský podnik patří jako jediný z českého kalendáře do světového poháru Bridgestone FIA ecoRally Cup, zároveň bude první soutěží nového ročníku ČEZ Mistrovství ČR v ecoRally.

12. ČEZ Czech New Energies Rallye je letos již čtvrtou soutěží mezinárodního kalendáře a i tentokrát do Krumlova dorazí kompletní světová špička. Na čele průběžného pořadí přijede česká posádka Michal Ždárský – Jakub Nábělek, která dokázala v loňské sezoně poprvé vybojovat titul světových šampionů a na jihu Čech se jim pravidelně daří. „Do Českého Krumlova se vždy velmi těšíme, je to náš domácí a oblíbený závod, který je vždy pečlivě nachystán a dokáže svou náročností všem zamotat hlavu,“ dodává Michal Žďárský, který zde dokázal společně se svým navigátorem dvakrát zvítězit. Na paty mu budou šlapat loňští vicemistři Guido Guerrini – Artur Prusak a řada dalších zahraničních posádek z celkem deseti zastoupených národností.

Titulárním partnerem Czech New Energies Rallye, konané letos 15. a 16. března, bude již potřetí Skupina ČEZ. Novinkou letošního roku je i to, že český šampionát získává premiérově pod hlavičkou Autoklubu České republiky oficiální statut Mistrovství ČR, jehož hodnocení bude spočívat dle řádů FIA v kombinaci regularity a spotřeby zúčastněných elektrických vozidel. Samotná trasa soutěže bude zlehka kopírovat loňský formát se slavnostním startem u Jaderné elektrárny Temelín s řadou atraktivních novinek. Zatímco přejímky posádek a soutěžních vozidel proběhnou v Českých Budějovicích, celá sobotní etapa zavede soutěžící na tratě soutěže mistrovství světa Central European Rally, kde se na podzim proháněly největší hvězdy světového rallyesportu včetně Sebastiena Ogiera, Kalle Rovanpery, Otta Tänaka či Thierryho Neuvilla.

„Letos jsme chtěli celé akci dát ještě větší přesah a propojení s technickým vzděláváním. Přejímky spolu s odbornou konferencí určenou pro studenty proto proběhnou v samotném místě startu na Vysoké škole technické a ekonomické v Českých Budějovicích, následně bude možné navštívit virtuální prohlídku Jaderné elektrárny Temelín. Na posádky čeká náročná trať jak osvědčených zkoušek Rallye Český Krumlov, tak zmíněné části mistrovství světa Central European Rally. Celkem soutěžící čeká ve dvou dnech téměř 600 kilometrů, z toho 350 patří měřeným zkouškám,“ upřesňuje informace k trase Pavel Kacerovský, ředitel soutěže.

Podrobný program a další informace o 12. ročníku ČEZ Czech New Energies Rallye naleznete na webových stránkách www.cner.cz externí.

Zdroj: VSTEBC