Zdroj: Freeimages.com

[quote]Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) letos investuje do oprav nádraží v Ústeckém kraji 42 milionů korun. Rekonstrukce čeká například budovy ve Štětí na Litoměřicku, v Dolním Žlebu na Děčínsku nebo ve stanici Litoměřice – město. Správce navíc připravuje větší investice, se kterými počítá v příštím roce, řekla ČTK mluvčí Kateřina Šubová[/quote]

Už loni začaly úpravy nádraží v Postoloprtech, Velkém Březně a Mlýnech.

,,Zahrnují především kompletní opravy pláště budovy se zastřešením včetně případného přístřešku a povrchu prvního nástupiště. Akce se dokončí nejpozději do letošních letních prázdnin,“ uvedla Šubová.

Podobné opravy začnou i na dalších místech.

,,V letošním roce chceme v obdobném duchu zahájit opravy ve stanicích Štětí, Dolní Žleb a na zastávce Litoměřice – město. Nejvýznamnější akcí v kraji je pak oprava litoměřického horního nádraží, která navazuje na dokončenou rekonstrukci kolejiště v roce 2016,“ doplnil náměstek generálního ředitele Tomáš Drmola.

Na litoměřickém nádraží mimo fasády a výměny oken upraví SŽDC výrazně i interiér odbavovacích prostor včetně veřejného WC, mobiliáře, osvětlení a informačního a orientačního systému.

,,Další část investic tvoří stavební akce, které jsou nezbytné pro provoz nádražních budov, jako například obnova výměníkových stanic a zřízení chráněné únikové cesty ve výškové budově nádraží v Mostu nebo oprava a podstatné zkulturnění služeben výpravčích a dalších zaměstnanců SŽDC,“ uvedla Šubová.

Loni správce takto investoval v kraji 54 milionů korun.

SŽDC chystá i další úpravy. Nejdál je příprava rekonstrukcí ve stanicích Bílina, Roudnice nad Labem, Benešov nad Ploučnicí a Krásná Lípa.

,,U podstatně náročnějších rekonstrukcí ve stanicích Teplice v Čechách a Most zatím probíhají průzkumy, které stanoví nutný rozsah rekonstrukce,“ doplnila mluvčí.

Do příprav investic dá letos SŽDC v kraji 22 milionů.

,,Realizace se dočkají například projekty zabezpečení výpravních budov na hlavních nádražích v Děčíně a Ústí nad Labem v celkovém objemu 15,5 milionu korun,“ dodala Šubová.

Zdroj: ČTK