[quote]Správa železniční dopravní cesty loni snížila ztrátu o více než půl miliardy korun na 529 milionů Kč. Způsobily ji především odpisy. Tržby a výnosy společnosti meziročně vzrostly o tři miliardy na 30,4 miliardy korun. Informuje o tom deník E15. Firma původně počítala se ztrátou téměř čtyřnásobně vyšší.[/quote]

Provozní zisk společnosti loni vzrostl z 853 milionů na 2,6 miliardy Kč. SŽDC čekala výsledek zhruba o půl miliardy nižší. „Cílem SŽDC je efektivní vynakládání prostředků a snaha zabezpečit železniční infrastrukturu, na které bude možné organizovat bezpečnou a spolehlivou osobní a nákladní dopravu a na níž budou stanice a zastávky v technickém i estetickém stavu odpovídajícím nárokům moderní dopravy,“ řekl deníku ředitel SŽDC Jiří Svoboda.

Společnost letos investuje 1,2 miliardy korun do oprav nádraží. Pokud se dohodne s Českými drahami, pak ji navíc čeká převod pozemků za zhruba 11 miliard.

SŽDC, spravuje celostátní i regionální tratě, jež vlastní stát. Od roku 2016 se stará také o nádraží, která koupila od Českých drah.

 

Zdroj : ČTK

DPP