[quote]Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) vypsala zakázku na modernizaci a elektrizaci lokální tratě ze Šakvic do Hustopečí na Břeclavsku za 1,3 miliardy korun. Kdy začne stavba, není zatím jisté, přesto se počítá s tím, že už v prosinci 2020 by měly vyjet první přímé vlaky z Brna do Hustopečí, řekla ČTK mluvčí SŽDC Kateřina Šubová. SŽCD by ráda začala stavět příští rok v červenci. Firmy mají čas na přihlášku do soutěže do 6. listopadu.[/quote]

Lokálka má 11 kilometrů a dosud po ní jezdí vlaky na naftu a v Šakvicích se musí přestupovat. Podle SŽDC na projektu velmi dobře spolupracují obce a nikdo se zde nepostavil proti modernizaci jako například v případě tratě z Brna do Zastávky.

Železničáři při stavbě zmodernizují traťový spodek i svršek, natáhnou elektrické vedení a v Šakvicích také musí přestavět kolejiště. Modernizace koridoru v 90. letech nepočítala s tím, že by do Hustopečí jezdily přímé vlaky z Brna. Ty mají Hustopečím nabídnout rychlejší a především spolehlivější spojení než je autobusové.

Již o rok dříve by se měly objevit vlaky na zrenovované trati z Hrušovan u Brna do Židlochovic. SŽDC zde chystá obnovu tratě, po níž vlaky projely naposledy v roce 1978 a i Židlochovice díky tomu získají přímé spojení s krajským městem.

Zdroj: ČTK