Zdroj: Pixabay.com
DPP

Technická škola v České Třebové na Orlickoústecku bude mít nové centrum výuky síťových technologií a elektrotechniky. Vznikne rekonstrukcí prostoru starých dílen. Projekt zajišťuje dceřiná společnost národního dopravce, firma ČD – Telematika. ČTK to dnes řekla mluvčí společnosti Lucie Tomaštíková.

Vyšší odborná škola a Střední škola technická v České Třebové má starší budovu, kde dříve byly dílny pro výuku zámečnických nebo kovářských předmětů. Stavební firma opraví objekt, dceřiná firma Českých drah dodá výukové technologie. „Projekt bude spuštěn letos v srpnu a s jeho dokončením se počítá v prvním čtvrtletí příštího roku,“ uvedla mluvčí.

Škola v Třebové nabízí množství oborů, zájemci se tam mohou vyučit elektrikářem, truhlářem nebo strojním mechanikem. Maturitu získají v oborech informační technologie, elektrotechnika nebo ekonomika v dopravě. Někteří pak pokračují ve studiu na vyšší odborné škole, kde jsou obory sociální práce a management a logistika.

Společnost ČD – Telematika spolupracuje se středními a vysokými školami i učilišti, studentům nabízí praxi, nadané absolventy zaměstná. Zůstatkový materiál poskytuje k výuce. Zaměstnanci společnosti se podílejí na výuce odborných předmětů a poskytují odborné konzultace, uvedla mluvčí.

Firma poskytuje internetové, datové a hlasové služby nebo se zabývá výstavbou a správou optických infrastruktur, věnuje se oblasti internetu věcí, například připravuje řešení chytrého parkování. Systém online sleduje obsazenost parkovišť.

Zdroj: ČTK