[quote]21 století je stoletím informačním, proto není důvod pochybovat o tom, že ten, kdo vlastní informace, ovládá svět. V souvislosti s přepravou pomáhají vlastnit informace telematické systémy, s nimiž se logistické podnikání stává efektivnějším.[/quote]

Na začátku XX. století bylo 90% automobilů vyrobeno s otevřenou karosérií. V moderním světě je těžké si představit, že ulice města byly zaplaveny dopravními prostředky bez střechy. Podobná analogie může být spojena s telematikou. Není to tak dávno, co jediným způsobem, jak zjistit polohu řidiče a vozu s nákladem, byl telefonní hovor. Vše, co mohl speditér udělat, bylo zavolat řidiči a důvěřovat, že auto dorazilo na místo určení. Dnes se objevila metoda, která dává jistotu v lokalizaci dopravy – telematika.

Začněme vysvětlením tohoto pojmu – telematika je oborem informatiky, který pokrývá oblast telekomunikací. Pokud jde o logistiku, jedná se o systém dálkového ovládání pohybu a stavu automobilu. Telematické monitorování vozidel je založeno na satelitní navigaci, komunikační technologii a počítačové technologii. Používá se k řešení problémů dopravní logistiky při řízení přepravy i vozového parku.

AsstrA-Associated Traffic AG, mezinárodní poskytovatel dopravních a logistických služeb, implementuje integraci telematických systémů pro sledování pohybu a dodávky zboží v reálném čase. Podle Natalie Shemjakinové, zástupkyně generálního ředitele pro nákladní přepravu ve skupině společností AsstrA, získávají firemní klienti prostřednictvím těchto řešení řadu dalších výhod.

„Telematika zaručuje úplnou kontrolu a„ průhlednost “přepravy. Zákazníci mají možnost kontrolovat čas příjezdu zboží – on time collection/on time delivery, stejně jako mohou sledovat polohu automobilu a místa zastávek online. Kromě toho zákazníci sledují aktuální průběh přepravy a vzdálenosti, jakož i prostoje v místech nakládky / vykládky. To je možné díky vizuálnímu modelu průjezdu přepravní cesty.

A to nejsou všechny výhody. Klienti skupiny společností AsstrA se integrují do našich podnikových systémů pro sledování, výměnu, zaznamenávání a analýzu přepravních informací, “zdůrazňuje Natalya Shemjakinová.

Tým AsstrA se snaží uspokojit požadavky zákazníků v oblasti bezpečnosti přepravy nákladu. Ve spolupráci s mezinárodním telematickým integrátorem realizuje poskytovatel logistiky společný projekt AsstrA Supply Chain Visibility. Ten nám umožní vytvářet optimální trasy a automatizovat práci, abychom ušetřili čas i peníze.

„Dopad telematiky na činnost logistických společností zůstává nepopiratelný. S ohledem na rostoucí požadavky zákazníků na bezpečnost přepravovaného zboží, včasný příjezd a rychlou reakci pomáhají telematické systémy implementovat integrovaná logistická řešení a splňovat mezinárodní standardy kvality služeb,“ shrnuje Natalia Shemjakinová.

 

Zdroj : AsstraA