Zdroj: Pixabay.com

[quote]Společnost Tetra Pak (Tetra Laval Group) patří nejenom k předním světovým výrobcům ve výrobě nápojových kartonů a příslušných souvisejících technologií, ale zároveň se jedná o firmu, která řeší celkovou společenskou zodpovědnost své výroby. Do řady již realizovaných environmentálních počinů, lze zařadit nejnovější akvizici – výrobu obalů z plně obnovitelných zdrojů.[/quote]

V Museum of Brands Tetra Pak bylo oznámeno dodání více než půl bilionů obalů Tetra Rex® Bio-based. Tento typ obalu začala společnost vyrábět teprve na konci roku 2014. Jedná se o jeden z nejvíce ekologických obalů v historii společnosti.

Obal z obnovitelných zdrojů

Tetra Rex® Bio-based je vyráběn nejenom z kartonu, který je certifikovaný FSC (Forest Stewardship Council™ ) logem, ale i bariérová vrstva není ze syntetického PE, ale je vyrobena na biodegradabilní bázi (základ materiálu je cukrová třtina). Obal je tedy vyroben výhradně z obnovitelných materiálů.

Udržitelné obaly spotřebitelé vítají

Udržitelné obaly pomáhají snížit environmentální zátěž, což je v současnosti jedno z velkých sociálních témat a mnozí spotřebitelé, zvláště z mladší generace, kteří kladou důraz  nejenom na zdravý životní styl, ale právě i na související aspekty, mezi které patří i důraz na zlepšení životního prostředí, tyto obaly nejenom oceňují, ale přímo vyžadují. V neposlední řadě ekologicky šetrné obaly vyžadují i někteří producenti jako podporu vlastní výrobní značky.

Zdroj: Syba