Invoitix

[quote]Třebíč vyhoví požadavkům řidičů městské autobusové dopravy a přispěje na jejich mzdy. Řidiči požadavek formulovali v dopise, který 12. prosince předali starostovi města. Zvažovali vyhlášení stávkové pohotovosti, pokud jim město nevyhoví. Dopis projednala rada města. Podle starosty Pavla Janaty se Třebíč na kompenzaci mzdových nákladů dopravce bude podílet a hledá formu, jakou provozovateli MHD, společnosti Trado-Mad, peníze poskytnout.[/quote]

Zvýšení mezd všech řidičů autobusů nařídila vláda. Dopravci následně požadovali zvýšení plateb od měst a krajů. Janata už dříve uvedl, že má pro jednání řidičů pochopení, zároveň ale zdůraznil, že není povinností Třebíče krýt zvýšené náklady na mzdy.

,,Rozumím požadavkům řidičů, protože ve mzdové politice koncernu Icom dochází k tomu, že tam, kde se dohodli na navýšení ceny za dopravní obslužnost od objednavatelů, řidičům přidávají, a řidičům MHD říkají, že přidat nemůžou kvůli městu,“ řekl Janata.

Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva společnosti Icom transport, pod kterou Trado-Mad spadá, ČTK řekla, že částka 5,7 milionu korun požadovaná řidiči by pokryla 17 procent nákladů na zvýšení mezd nařízené vládou.

,,To znamená, že stále 83 procent navýšení musíme najít ve firmě,“ uvedla.

Dodala, že na mzdy řidičů MHD už přispěla například Jihlava.

Společnost Trado-Mad provozuje městské autobusy v Třebíči od roku 2009. S účinností od letošního ledna získala novou osmiletou smlouvu. Na deseti linkách přepraví ročně asi 3,5 milionu cestujících. Podle Janaty je výše příspěvku limitována povolenou podporou malého rozsahu.

,,Uvádí se, že jde o 5,7 milionu korun po dobu kontraktu, ale ve skutečnosti jde o 200.000 eur (5,136.000 Kč), záleží na kurzu,“ upřesnil Janata.

Zdroj: ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP