[quote]U Lovosic může vzniknout servisní místo pro kamiony. Krajský úřad zamítl odvolání proti územnímu rozhodnutí. Se vznikem servisního centra s parkovištěm pro nákladní vozy dlouhodobě nesouhlasí spolek Nové Klapý. Proti rozhodnutí krajského úřadu už se nelze dále odvolat. ČTK to zjistila z úřední desky Ústeckého kraje.[/quote]

Společnost Volvo tak nyní může požádat o stavební povolení. Proti plánovanému truck centru začali lidé v lovosické čtvrti Nové Klapý protestovat už v roce 2011, obávali se zhoršení životního prostředí, argumentovali tím, že plocha je v územním plánu určena pro bydlení.

Krajský soud v roce 2016 zrušil platnost územního plánu Lovosic na vybrané ploše, která se týkala pozemku společnosti Volvo. Zastupitelstvo poté změnilo územní plán a plocha je nyní oficiálně komerční oblastí.

Po vydání územního rozhodnutí lovosickým městským úřadem se spolek odvolal, a to konkrétně proti stanovisku krajské hygienické stanice, která neměla proti stavbě námitky. Odvolání posuzovalo ministerstvo zdravotnictví, které ho zamítlo, nyní odvolání proti územnímu rozhodnutí zamítl krajský úřad.

Zdroj: ČTK

DPP