DPP

[quote]Výzkumný ústav železniční (VUZ) nabídne studentům dopravní fakulty ČVUT možnost podílet se na výzkumných pracích. Umožní to dohoda, kterou uzavřeli ředitel výzkumného ústavu patřícího do skupiny Českých drah František Budeš a děkan dopravní fakulty ČVUT Miroslav Svítek. V tiskové zprávě o tom dnes informovaly České dráhy.[/quote]

„Pro vybrané studenty FD ČVUT je to šance podílet se na unikátních mezinárodních projektech. Od nás dostanou smlouvu, a pokud se osvědčí a budou u nás chtít po ukončení studia zůstat, stanou se trvalou posilou našeho týmu. Chceme včas podchytit ty nejlepší z nich,“ uvedl generální ředitel VUZ František Bureš.

Kolik studentů bude moci program využít, není dosud možné říct. Jde o první smlouvu, na jejímž základě se budou připravovat konkrétní projekty. Prvním by měl být projekt na výzkum využití vodíku v železniční dopravě, řekl ČTK Bureš. Dále chce ústav studentům nabídnout možnost podílet se na výzkumu v oblasti samočinně řízených vlaků.

VUZ se specializuje na odborné služby v posuzování, zkušebnictví a poradenství pro železniční systémy a drážní dopravu. Poskytuje služby v odvětví železniční techniky, zejména v oblastech autorizované a akreditované činnosti a zkušebnictví. Cílem VUZ je poskytovat tyto služby zákazníkům z celé EU i dalších zemí.

Zdroj: ČTK