[quote]Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) začal posuzovat nákup balíkové služby Geis Parcel CZ skupinou DPDgroup. ČTK to zjistila z internetových stránek úřadu. Firmy už plánované spojení oznámily, hodnotu transakce ale neuvedly. Největšími konkurenty účastníků transakce jsou na českém trhu balíkových služeb Česká pošta a společnost PPL, která patří do skupiny Deutsche Post DHL.[/quote]

„K navrhovanému spojení soutěžitelů má dojít zejména v oblasti služby doručování malých balíkových zásilek. Rozhodnutí ve výše uvedené věci dosud nebylo vydáno,“ uvedl úřad na stránkách. Námitky proti tomuto spojení lze úřadu zaslat do pěti dnů od dnes zveřejněného oznámení.

DPDgroup převezme firmy Geis Parcel CZ a slovenskou Geis Parcel SK, i tam musí transakci posoudit antimonopolní úřad. Obě firmy patří podle sdělení mezi hlavní poskytovatele balíkových služeb ve svých zemích a jsou dlouhodobě ziskové. Balíkové aktivity tvoří aktuálně čtvrtinu celkového obratu skupiny Geis v České republice a na Slovensku a šest procent obratu celé skupiny Geis. V balíkové logistice bude Geis s DPD úzce spolupracovat.

Skupina Geis má sídlo v německém Bad Neustadtu, založena byla v roce 1945. Vyvinula se v globálního poskytovatele logistických služeb s více než 6500 zaměstnanci ve 116 pobočkách a logistických místech v celé Evropě.

DPD CZ a DPD SK jsou stoprocentně vlastněné dceřiné společnosti firmy GeoPost a jsou součástí její mezinárodní sítě DPDgroup. Skupina celosvětově zaměstnává 75.000 doručovatelů a provozuje 42.000 odběrných bodů. Každý den doručí 5,2 milionu balíků prostřednictvím značek DPD, Chronopost, SEUR a BRT. GeoPost v roce 2018 vykázala tržby 7,3 miliardy eur (zhruba 186 miliard Kč).