[quote]Ústecký kraj objedná dopravu na takzvanou Kozí dráhu, trať mezi Děčínem a Oldřichovem u Duchcova na Teplicku. Náměstek hejtmana Jiří Řehák (Spojenci pro kraj) dnes ČTK řekl, že bod, v němž se mělo rozhodnout o budoucnosti této železniční trati, byl z dnešního jednání krajské rady stažen, a proto automaticky platí předešlé rozhodnutí o objednávce vlaků.[/quote]

Vlaky budou na několik let nepoužívané trati jezdit zatím pouze z Děčína na Telnici. „Pokud by Ústecký kraj objednal něco, tak to má daleko k dopravní obslužnosti, protože se jedná s největší pravděpodobností o několik málo vlaků o víkendech a v turistické sezoně,“ řekl ČTK děčínský primátor Jiří Anděl (ANO). Děčín se totiž snaží prosadit, aby na místě železniční trati vznikla cyklostezka. Podle primátora tak činí proto, že zprovoznění trati mezi Děčínem a Telnicí na Ústecku by stálo asi 50 až 100 milionů korun, druhá část do Oldřichova u Duchcova na Teplicku pak zhruba čtyřikrát víc. „Pro pár víkendových vlaků pro turisty nebo příležitostnou dopravu“ je to podle něj nesmysl.

Dráhu obhospodařuje Správa železnic. Mluvčí organizace Radka Pistoriusová dnes ČTK řekla, že rozhodnutí rady Ústeckého kraje bere Správa železnic na vědomí a požádá Centrální komisi Ministerstva dopravy o schválení opravných prací za zhruba 50 mililionů korun v úseku Děčín – Telnice, aby vlaky mohly v požadovaném termínu na trať vyjet. Náměstek hejtmana Řehák uvedl, že pokud je na trať doprava objednaná, má Správa železnic povinnost provoz na trati zajistit.

Kozí dráha patřila mezi oblíbené lokálky v kraji. Po ukončení pravidelného provozu v roce 2007 vypravovaly turistické vlaky obce a města a také soukromé společnosti. Kozí dráha ale postupně chátrala. Nejprve přišla výluka v úseku od Chlumce na Ústecku po Oldřichov. Trať je tady částečně rozkradená, poničená a zarostlá náletovými dřevinami. V roce 2015 skončil i turistický provoz v úseku z Děčína do Telnice.

 

Zdroj : ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno