Invoitix

Do zóny s povolenou maximální rychlostí 30 kilometrů za hodinu v sousedství historického centra Olomouce patří ode dneška další dvě ulice. Změna v rychlosti se týká Krapkovy ulice a třídy Svornosti. Kvůli opravě dnes byly uzavřeny ulice Jarmily Glazarové a Generály Píky na propojce mezi Norskou ulicí a ulicí Politických vězňů. ČTK to sdělila mluvčí radnice Radka Štědrá.

Snížení povolené rychlosti z 50 kilometrů za hodinu na 30 kilometrů za hodinu schválil dopravní inspektorát. Opatření má v Krapkově ulici a na třídě Svornosti zklidnit automobilovou dopravu. „Zóna 30 v této lokalitě tak bude ohraničena ulicemi Foerstrova, třída Míru, Litovelská, Krapkova a Štítného,“ uvedla Štědrá.

Dnes začala oprava poslední části silnice v ulici Jarmily Glazarové mezi okružní křižovatky dál směrem k Lazecké ulici. „Křižovatka bude po celou dobu stavebních prací průjezdná, úplná uzavírka se bude týkat pouze opravovaného úseku mezi okružní křižovatkou a Lazeckou ulicí. Oprava potrvá do 3. června,“ dodala Štědrá. Stavbaři na vozovku položí nový asfaltobetonový kryt, opraví krajnice a vodorovné dopravní značení. Náklady na opravu radnice vyčíslila na 880.000 korun.

Ode dneška do 17. června je kvůli opravě asfaltobetonového povrchu uzavřena také silnice propojující Norskou ulici a Politických vězňů. Kromě vrchní části vozovky zde dělníci vymění i silniční obruby a předláždí dvojřádek z žulových kostek u sousedního parkoviště. „Náklady na opravu činí jeden milion korun,“ dodala Štědrá.

Zdroj: ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP