Zdroj: Pixabay.com

[quote]V Litoměřicích budou obyvatelé možná jezdit městskou hromadnou dopravou zdarma. O návrhu radních budou ve čtvrtek rozhodovat zastupitelé. Cílem je zvýšit počet cestujících MHD a snížit počet aut ve městě. ČTK to dnes řekla mluvčí radnice Eva Břeňová.[/quote]

Zavedení bezplatné MHD je v souladu se strategií Litoměřic, které patří do sítě Zdravých měst ČR. „Město dlouhodobě realizuje řadu kroků, které mají vést mimo jiné ke zlepšení ovzduší. Cílem je, aby městskou hromadnou dopravu využívalo více lidí na úkor individuální automobilové dopravy,“ uvedla Břeňová.

Pokud zastupitelé návrh schválí, bude MHD v Litoměřicích zdarma od 1. května. Zrušením jízdného by výdaje města vzrostly o 700.000 korun. Jednorázová jízdenka nyní stojí 10 korun, děti od šesti do 15 let platí polovinu, mladší děti a senioři nad 70 let jezdí zadarmo.

Už na začátku roku město oznámilo plán rozšířit městskou hromadnou dopravu o další dvě linky. Radnice připravuje výběrové řízení na nového provozovatele. Nový dopravce by mohl vyrazit na čtyři trasy MHD začátkem příštího roku.

Zdarma cestují městskou hromadnou dopravou od 28. ledna obyvatelé Lovosic. Také lovosičtí radní uváděli jako hlavní cíl bezplatného cestování MHD zklidnění dopravy ve městě a navrácení cestující do autobusů.

Zdroj: ČTK

DPP