DPP

[quote]Společnost Uber chce spolupracovat s vládou na vyřešení problémů souvisejících s fungováním firmy. Premiéra v demisi Andreje Babiše v nejbližší době osloví a požádá o schůzku. ČTK to dnes sdělila za Uber Miroslava Jozová. Babiš vyzval Uber, aby dodržoval zákony, a poslal dopis se stejným sdělením šéfovi firmy Daru Khosrowshahimu. Taxikáři v Praze v pondělí opět protestovali proti službám typu Uber a Taxify, vadí jim, že pro firmy podle nich jezdí nelegální řidiči taxi.[/quote]

„Připomínky, které vznesl pan premiér, bereme velmi vážně. Naším cílem je i nadále spolupracovat s vládou České republiky a dalšími zúčastněnými stranami, abychom našli to nejlepší řešení pro tisíce cestujících, řidičů i pro město,“ uvedl generální ředitel Uberu pro střední a východní Evropu Alexei Stakh.

S vládou a premiérem se firma co nejdříve spojí a podle Jozové se bude chtít domluvit na termínu schůzky a formě dialogu. Kdy to bude a jakou formou Babiše osloví, zatím není jasné.

Dopis šéfovi Uberu Khosrowshahimu poslal premiér společně s pražskou primátorkou Adrianou Krnáčovou. Vyzývají, aby firma dodržovala české zákony a své služby provozovala podle nich. Pokud to neudělá, má z Česka odejít. Premiér s primátorkou také píšou, že praktiky společnosti jsou daleko od jejího korporátního hesla „dělat správnou věc“ a upozorňují, že poskytované služby budou podrobovány kontrolám nebo prošetřovány, zda nedochází k daňovým únikům.

V Praze v pondělí protestovaly proti Uberu a Taxify desítky taxikářů, kteří blokovali dopravu v Lazarské ulici a jejím okolí a na magistrále. Protestující o řidičích jezdících pro Uber a Taxify tvrdí, že jsou nelegálními taxikáři a jde o nekalou konkurenci. Taxikáři požadují rychlé vyřešení situace. Ministr dopravy v demisi Dan Ťok slíbil novelu zákona. Ta má být hotova asi za rok, což se taxikářům nelíbí. V Praze je podle odhadů asi 8300 taxikářů.

Zdroj: ČTK