Celkem 15 cestujících tlačilo v pátek 14. července 2023 v Otrokovicích na Zlínsku kloubový trolejbus, který se kvůli výpadku napájení ocitl bez elektřiny.

Celkem 15 cestujících tlačilo v Otrokovicích na Zlínsku kloubový trolejbus, který se náhle ocitl bez šťávy. V trolejové síti zdejší městské hromadné dopravy totiž došlo k nečekanému přerušení dodávky elektrické energie od jejího distributora. Vozidlo blokovalo v důležité jednosměrné ulici dopravu, cestujícím se je podařilo odtlačit zhruba 20 metrů ze zúženého místa, sdělil ČTK mluvčí Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice (DSZO) Vojtěch Cekota. Kuriózní pohled se naskytl kolemjdoucím v pátek odpoledne v ulici Dr. E. Beneše.

Bez elektrického napájení zůstala v pátek odpoledne náhle celá část sítě MHD v Otrokovicích. Stát na různých místech zůstalo na linkách 2, 6 a 55 šest kloubových a jeden sólo trolejbus. „Kloubový vůz evidenčního čísla 460, který není vybaven dieselagregátem ani bateriemi, bohužel zůstal stát v zúženém profilu zastávky Dr. E. Beneše. Toto místo se nedalo nijak objet a jeho zablokování by ochromilo i všechny ostatní spoje MHD vedené v Otrokovicích,“ řekl Cekota. Uvedl, že nikdo v tu chvíli nevěděl, jak dlouho bude výpadek elektřiny trvat.

Bezprostředně po výskytu poruchy podnik vypravil na linky 2 a 6 dva posilové kloubové autobusy a jeden sólo vůz, aby zejména cestující ve směru z Otrokovic do Zlína nezůstali bez dopravy. „Nicméně přetrvával problém se zablokovanou ulicí Dr. E. Beneše. Napadlo nás proto prostřednictvím spojení s řidičem poprosit cestující, jestli by nezkusili nepojízdný vůz ze zúženého místa odtlačit,“ uvedl dispečer podniku Zdeněk Churý. Trolejbus, poháněn silou lidských paží, se pohnul a posléze zvolna popojel mimo kritické místo a uvolnil v ulici průjezd.

Výpadek elektrického napájení trolejové sítě trval v pátek odpoledne v Otrokovicích necelou hodinu. Trolejbusy nabraly zpoždění v délce až do 45 minut.

Zdroj: ČTK