Zdroj: Freeimages.com
Invoitix

[quote]Letadlo s 59 cestujícími a čtyřmi členy posádky na palubě dnes večer nouzově přistálo na varšavském letišti poté, co mu selhal podvozek pod přední částí trupu. U stroje polských aerolinek LOT zasahovali hasiči, všichni cestující byli bezpečně evakuováni, informovala polská média. Největší polské letiště muselo být kvůli nehodě na několik hodin uzavřeno a řada letů nabrala velká zpoždění.[/quote]

Letoun Bombardier Q-400 na cestě z Krakova do Varšavy byl patrně kvůli technické závadě donucen k nouzovému přistání krátce po 19:00 SEČ. Fotografie z Chopinova letiště ukazují letoun, který dosedl přední částí trupu přímo na povrch letiště. Zadní část letounu, který obklopili zasahující hasiči, stála na podvozku.

Mluvčí LOT Adrian Kubicki uvedl, že se přední podvozek před přistáním normálně vysunul, při kontaktu s přistávací drahou však nezůstal v pevné poloze a stroj pristával na trupu.

Podle prohlášení letiště se havárie obešla bez obětí a pasažéři se dostali z letadla nezraněni a po svých. Příčinu nehody úřady zkoumají; na místo dorazil podle polského rozhlasu i ministr infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Zdroj: ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP