DPP

Výjimečnou možnost poznat moderní technologické zázemí největší středoevropské automobilky budou mít studenti i veřejnost od 23. do 27. října v kampusu českobudějovické Vysoké školy technické a ekonomické, kam přijede mobilní laboratoř Škoda EDU.Lab.

„Jde o unikátní projekt podporující technické vzdělávání žáků základních a středních škol. Velmi rádi ho podpoříme, protože zapadá do našeho dlouholetého úsilí připravovat v regionu novou generaci vysokoškolsky vzdělaných strojařů, techniků či ekonomů,“ říká Petr Oros, ředitel vnějších vztahů VŠTE.

Díky projektu Škoda EDU.Lab žáci a studenti získají povědomí o robotice, umělé inteligenci, 3D tisku, virtuální realitě, kyberbezpečnosti nebo elektromobilitě, s nimiž při běžné výuce nepřicházejí tak často do styku. Ve venkovní expozici budou moci usednout na kolo a vyzkoušet si, kolik energie dokážou ze sebe vydat.

Zatímco pondělí, úterý a středa jsou primárně vyhrazeny školám, čtvrtek a pátek pak patří veřejnosti. Zpravidla od 8 do 17.30 hodin, jen v pátek se končí o tři hodiny dříve.

„Jde o naši první návštěvu jižních Čech. Zatím mobilní laboratoří prošlo od podzimu 2021 přes devět tisíc návštěvníků. Věřím, že u mnoha z nich jsme vzbudili nebo prohloubili zájem studovat technické obory. A v budoucnu pak třeba i u nás pracovat,“ říká David Dvořák, mající ve Škodě Auto spolupráci se školami na starosti.

Zdroj: VŠTE