Zdroj: freeimages.com
DPP

[quote]Český výrobce radarové techniky a speciální elektroniky, firma Retia, přijme kolem 30 pracovníků. Pro pardubický závod hledá vývojáře, systémové analytiky, strojní konstruktéry, projektové manažery a testovače softwaru. ČTK o tom v tiskové zprávě informoval mediální zástupce firmy Andrej Čírtek.[/quote]

Poptávka po zaměstnancích je velká v celé republice. V Pardubickém kraji byla v říjnu nejnižší nezaměstnanost od jeho vzniku, klesla na 2,4 procenta. Firmy poptávají rekordní množství lidí, jen prostřednictvím úřadů práce nabízely 18.640 míst. Společnostem chybí operátoři k výrobním linkám, řidiči i lidé s technickým vzděláním.

Noví pracovníci firmy Retia se podle sdělení společnosti budou podílet na nových i současných projektech. Zaměstnanci firmy využívají řady školení nejen v odborné oblasti, společnost je hradí s pomocí evropských fondů. Školení se zaměřují také na manažerské schopnosti a komunikační a prezentační dovednosti.

,,Naši zaměstnanci přednášejí na vysokých školách a poskytují témata na bakalářské a diplomové práce. Pod jejich vedením u nás mají možnost odborné praxe také studenti středních škol s elektrotechnickým zaměřením,“ uvedla personální ředitelka Anna Laurynová.

Firmu Retia založil v roce 1993 tým inženýrů, který pracoval ve vývoji zaniklé pardubické Tesly. Společnost vyvíjí, vyrábí a modernizuje radary, raketové prostředky, systémy velení a řízení, záznamové systémy, ultra-širokopásmové lokalizační zařízení a komunikační systémy.

Produkty dodává Armádě ČR i armádám spojeneckých států NATO, nepřímo i Severoatlantické alianci a dalším vojenským a civilním zákazníkům v ČR i ve více než 40 zemích. Přes dvě třetiny tržeb má Retia ze zahraničních zakázek.

Zdroj: ČTK