[quote]Industrial Transformation vedoucí téma předního světového průmyslového veletrhu HANNOVER MESSE, zdůrazňuje význam inovací v průmyslu. Každá nová technologie má svůj počátek ve výzkumu a vývoji – jak technologická řešení Průmyslu 4.0, umělá inteligence, robotické exskelety tak uhlíková neutralita výroby.  [/quote]

 

Hannover. Výzkum a vývoj má pro průmyslovou transformaci zásadní význam. Nová výstavní oblast Future Hub představí na veletrhu HANNOVER MESSE, který se uskuteční 20. – 24. dubna 2020, jeho rozhodující úlohu v konkurenci firem a podniků. Aplikovaný výzkum, přenos technologií, startupy, inovační struktura a budoucnost práce jako jednotlivé stavební kameny jsou proto umístěny v halách č. 24 a č. 25.

 

Nová výstavní oblast se spoléhá na silné partnery. Mezi vystavovateli jsou Spolkové ministerstvo vzdělání a výzkumu, Spolkové ministerstvo hospodářství a energie, Německé centrum výzkumu umělé inteligence, Ústav technologií se sídlem v Karlsruhe a technické univerzity, společné stánky jednotlivých států a startupy z průmyslové branže.

 

„Inovace vznikají především v přeshraniční spolupráci v různých disciplínách.   Veletrh HANNOVER MESSE zdůrazní kooperaci jako hlavní faktor úspěchu také v rámci výstavní oblasti Future Hub, která je jedinou světovou meziodvětvovou platformou výzkumu a vývoje,“ říká Olaf Daebler, Global Director Future Hub ve veletržní správě Deutsche Messe. „Vědci a výzkumníci, nové firmy a podniky předvedou potenciálním investorům a obchodním partnerům z celého světa nejnovější koncepce a projekty pro všechny průmyslové branže. Future Hub propojí všechna témata veletrhu HANNOVER MESSE.“

 

Startupy jsou pro svou inovační sílu, způsob myšlení a dynamiku u velkých podniků a investorů nyní velmi oblíbené. Novým firmám ale často chybí finanční prostředky, zkušenosti manažerů a sítě. Centrála pro startupy veletrhu HANNOVER MESSE – Young Tech Enterprises umístěná v hale č. 24 jim pomůže tyto překážky překonat. Její program tvoří fórum, Matchmaking  Networking a Pitching-Sessions probíhající každý den. Startupy mají na výběr několik forem účasti s různou finanční náročností.

 

„Pro náš startup znamenala účast v centrále Young Tech Enterprises skutečný průlom. Každý den se nám daří navazovat mnoho cenných kontaktů se zástupci průmyslových podniků,“ řekl André Wilmes, jednatel společnosti Rafinex. „Mezi návštěvníky bylo mnoho technologů zavedených podniků, investoři a inženýři, a tak jsme zde mohli kontaktovat své první uživatele.“ V rámci Young Tech Enterprises každým rokem vystavuje okolo 150 startupů.

 

V digitalizovaném světě se uskutečňuje nejen transformace průmyslu, ale také se mění způsob práce. Pod heslem „Future of Work“ ukáže veletrh HANNOVER MESSE v hale č. 25 budoucnost práce a příbuzná témata jako je  Recruiting, zvyšování kvalifikace a další vzdělávání. Workshopy, Coachings, Consulting-Lounges a přednášky budou zaměřené především na kariéru v oblasti informatiky, matematiky, přírodních věd a techniky. Při hledání zaměstnání pomůže katalog kariérových poradců, který jako pomůcku připravuje Svaz německých inženýrů.

 

Místo pro výměnu zkušeností, networking a obchodní jednání

Future Hub poskytne vystavovatelům a návštěvníkům řadu příležitostí pro výměnu zkušeností, networking a obchodní jednání. Jednou z nich je nová scéna v hale č. 25 se zaměřením na transformaci. Programový mix sestávající z Keynotes, panelových diskusí, interview, Kitchen-Talks, Partner-Sessions a Networking-Events tvoří témata jako Průmysl 4.0, umělá inteligence, mobilita, trvalá udržitelnost, dekarbonizace nebo budoucnost práce. Osobnostmi, které zde vystoupí, jsou jednatelé a zakladatelé firem, vědci, zástupci svazů, politikové, influenceři a bloggeři.

 

Fórum Tech Transfer, které proběhne v hale č. 25, se zaměří především na management informací a přenos technologií. Zástupci startupů si budou vyměňovat své zkušenosti na fóru Industrial Startups v hale č. 24. Dalším místem pro výměnu zkušeností bude nová Pioneers Lounge v hale č. 25, poradenství a networking. Večerní program v rámci přehlídky Future Hub vyplní čtyři akce: Night of Innovations, Pioneers Night, Startup Night a Young Engineers Night.

 

HANNOVER MESSE

Vedoucí světový průmyslový veletrh HANNOVER MESSE představí v rámci zastřešujícího tématu Industrial Transformation všechna aktuální témata průmyslu, jako jsou Průmysl 4.0, umělá inteligence, 5G nebo smart logistics. Výstavními oblastmi veletrhu jsou: Future Hub, Automation, Motion & Drives, Digital Ecosystems, Energy Solutions, Logistics a Engineered Parts & Solutions. Program veletrhu doplní přes 80 konferencí a fór. Příští veletrh se koná 20. – 24. dubna 2020 v Hannoveru. Partnerskou zemí veletrhu HANNOVER MESSE 2020 je Indonésie.