DPP

[quote]V lednu 2018 zahájil Yusen Logistics (Czech) s.r.o. provoz nového multifunkčního logistického centra v Českém Újezdu u Ústí nad Labem. Díky strategickému umístění v blízkosti dálnice D8 u exitu 74 poskytuje distribuční zázemí pro region severních Čech s výbornou dostupností německého trhu včetně rychlého napojení na německé přístavy Hamburg a Bremerhaven.[/quote]

Budova skladu s celkovou plochou 7 600 m² zahrnuje 300 m² kancelářských prostor a zázemí pro zaměstnance, 4 vykládkové doky a 2 drive-in doky. Sklad je vybaven moderními systémy snižujícími energetickou náročnost a provozní náklady jako jsou např. inteligentní LED osvětlení, výrobník DEMI vody, nebo tepelná izolace nakládkových můstků. Co se manipulační techniky týká, do výbavy centra patří tzv. systémové VNA vozíky s indukčním vedením, jenž zvyšují efektivitu využití skladové plochy, a to díky úzkým uličkám při využití co největší možné výšky skladování. Další jejich velkou výhodou je bezpečnost manipulace se zbožím a vysoký komfort obsluhy. Za zmínku rovněž stojí, že čelní vysokozdvižné vozíky, které jsou ve skladu nasazeny, jsou napájeny Li-Ion bateriemi. Navíc veškerá manipulační technika je napojena na systém, který sleduje výkon, využití techniky a další ukazatele důležité pro efektivní provoz. Samozřejmostí je evidence toku zboží pomocí skenerů a QR kódů.

 

Zpočátku bude logistické centrum u Ústí nad Labem zaměstnávat 30 osob, kapacita zaměstnanců bude ale dále postupně navyšována společně s růstem střediska. Prostor je zde také pro další expanzi s možností rozšíření skladových a kancelářských ploch a navýšení kapacity o dalších až 8 vykládkových doků. Nabízené služby zahrnují just-in-time přepravy, vnitrostátní i mezinárodní silniční přepravy, námořní/letecké exportní a importní služby, celní služby v místě i provoz celního a daňového skladu. V rámci skladových a cross-dockových služeb svým zákazníkům poskytuje také široké portfolio služeb přidané hodnoty přes přebalování, co-packing, štítkování až po kontrolu kvality. Zákazníkům s velkými denními objemy může nabídnout i využití speciálních pravidelných linek mezi Ústím n. Labem, Prahou, Hradcem Králové, Plzní, Brnem, Olomoucí a Ostravou, které mohou být zajišťovány speciální velkoobjemovou soupravou Euro-kombi o objemu 150 m³.

Zdroj: Yusen Logistics