DPP

[quote]Ani po čtvrtečních teroristických útocích neopadá zájem českých turistů o Španělsko. Lidé neodhlašují zájezdy ani neruší letenky. ČTK to řekli mluvčí aerolinek a cestovních kanceláří. Ve čtvrtek v Barceloně zemřelo 13 lidí po najetí dodávky do chodců a jedna žena zemřela po dalším najetí auta do lidí ve městě Cambrils.[/quote]

Asociace cestovních kanceláří ČR uvedla, že zájezdy do Španělska jsou až do poloviny září vyprodány. Podle místopředsedy Asociace cestovních kanceláří ČR Jana Papeže nebudou mít útoky ve Španělsku na poptávku Čechů po dovolené vliv.

,,Nepředpokládám vůbec žádný dopad. Navíc je Španělsko vyprodáno až do půlky září,“ uvedl Papež.

Například cestovní kancelář FIRO-tour má nyní ve Španělsku téměř 1700 klientů, nikdo nepožádal o dřívější návrat do Česka.

,,Přímo v Barceloně jsme v době incidentu měli 40 osob, všichni jsou v pořádku. Poznávací zájezdy odlétají až v podzimních termínech,“ uvedla mluvčí kanceláře Eva Němečková.

Na linky cestovní kanceláře sice od rána volalo 17 zákazníků s dotazy na bezpečnost ve Španělsku, nikdo ale zájezd nezrušil.

Pokles zájmu neregistruje ani letecká společnost Travel Service, která provozuje charterové lety pro klienty cestovních kanceláří i pravidelné spoje pod značkou SmartWings. „Lety jsou operovány podle letového plánu, žádné snížení poptávky jsme nezaznamenali,“ řekla ČTK mluvčí firmy Vladimíra Dufková.

Podobně se vyjádřily České aerolinie (ČSA).

,,Na kontaktním centru ČSA jsme od čtvrtečního večera v této souvislosti přijali pouze jednotky informativních telefonátů, ve kterých se cestující většinou ptali, jestli lety do Barcelony budou vypraveny,“ sdělil mluvčí aerolinií Daniel Šabík.

Žádosti cestujících o změnu termínu, či zrušení letů na linkách do Španělska ČSA nezaznamenaly.

,,ČSA v souvislosti s událostmi v Barceloně nechystají žádnou úpravu provozu svých linek do a ze Španělska. Lety mezi Prahou a Barcelonou jsme vypravili, či vypravíme standardně podle platného letového řádu. Změny v letovém řádu nechystáme ani na další dny,“ doplnil mluvčí ČSA.

Zdroj: ČTK