Mondi a Reckitt vytvořili inovativní řešení balení na bázi papíru pro tablety do myčky Finish. Nové obaly redukují plasty o 75 % a po zavedení nového řešení dojde k redukci více než 2 000 tun plastů ročně, což koresponduje se snahami společnosti Reckitt snížit do roku 2030 na polovinu množství původního plastu ve svých obalech.

Společnost Mondi, globální lídr v oblasti udržitelných obalů a papíru, pomohla společnosti Reckitt na její cestě k udržitelnosti tím, že navrhla nové papírové obaly pro tablety do myčky.

Náhrada až 75% plastu

Obaly na tablety do myčky musí být uzavíratelné, trvanlivé a voděodolné, takže použití papíru bylo poměrně náročné. Nicméně díky úzké spolupráci obou firem se vytvořilo řešení, které je skutečně udržitelnou alternativou. Nový obal úspěšně nahradil 75 % plastů papírem. Zbývající plast se používá ke zpevnění struktury papíru a poskytuje bariérovou ochranu pro zajištění kvality a bezpečnosti produktu Finish a také pro znovu uzavíratelné těsnění obalu.

Časem i globální nasazení

Nové papírové obaly pro Finish budou zpočátku uvedeny řetězcem Carrefour ve Francii, kde jsou v synergii se stávajícím tokem recyklace papíru. Jakékoli případné další úpravy požadované po prvním uvedení na trh budou začleněny ještě před rozšířeným zavedením v dalších zemích během několika příštích let. Po dokončení uvedení obalu na globální trh, bude společnost Reckitt každoročně likvidovat více než 2 000 tun plastu – což odpovídá 50 milionům 1litrových lahví.

Kromě odstranění plastů se očekává, že nové obaly budou během svého životního cyklu ve srovnání s předchozími plastovými obaly generovat o 15 % méně emisí CO2.

Zdroj  :SYBA