Zaměstnanci pražského dopravního podniku (DPP) mohou od 1. ledna 2023 počítat s navýšením mzdových tarifů o 5,5 až šest procent a rovněž s vylepšením některých benefitů. Vedení DPP dnes podepsalo dodatky kolektivní smlouvy se všemi 28 odborovými organizacemi. ČTK to dnes sdělila mluvčí DPP Aneta Řehková. Dodatek o benefitech bude podle ní platný do 31. prosince 2023 a o mzdových tarifech do 31. března 2023. Samotná kolektivní smlouva platí do 31. prosince 2026. DPP je největší městskou firmou.

„Považujeme za důležité pro zaměstnance DPP zajistit určitou míru stability a kontinuity. Proto jsme se sociálními partnery i s našim akcionářem vyjednali dodatek upravující mzdové tarify zaměstnanců na nejkratší možné období, než bude schválen rozpočet hlavního města na rok 2023, zvolena nová rada města a definovány její priority v dopravní i ekonomické oblasti,“ řekl generální ředitel Petr Witowski.

Vedení podniku s odbory uzavírají dodatky upravující mzdové tarify a benefity vždy na 12 měsíců. Dosavadní dodatky ke kolektivní smlouvě tak platí pouze do konce roku 2022. Nový dodatek smlouvy týkající se benefitů je uzavřen do konce roku 2023. Dodatek o mzdách zatím bude platit pouze do konce března 2023, po vytvoření rozpočtu Prahy a nové městské rady budou obě strany o dodatku znovu jednat.

Zaměstnanci podniku mohou v benefitech počítat s tím, že se zvýší hodnota poukázky na stravování ze stávajících 110 na 140 korun, přičemž polovinu bude hradit zaměstnavatel a druhou zaměstnanec, informovala Řehková. Od ledna se podle ní také zvýší příspěvek zaměstnavatele na doplňkové penzijní spoření nebo penzijní připojištění zaměstnanců DPP ze stávajících 1400 na 1500 korun.

DPP je největší městskou společností a jejím vlastníkem je hlavní město. Na chod podniku dává peníze Praha prostřednictvím takzvaných kompenzací. Na nich dostává každoročně okolo 16 miliard korun.

Zdroj  :ČTK