DPP

[quote]Zaměstnancům ostravské společnosti Škoda Vagonka ze skupiny Škoda Transportation vzrostou v letošním roce mzdy o osm procent. Novou kolektivní smlouvu, která platí od 1. března a je uzavřena na dva roky, podepsali zástupci vedení firmy a odborů. ČTK to dnes sdělil mluvčí firmy Michal Tobrman. Průměrná hrubá mzda ve firmě s 500 zaměstnanci činila v loňském roce 27.256 korun, v celém Moravskoslezském kraji to bylo 26.735 korun.[/quote]

Zaměstnancům Škody Vagonky se například výrazně zvýší bonus za efektivní využívání fondu pracovní doby, a to z 500 korun na 1500 korun měsíčně, což se týká všech zaměstnanců. „Stejně tak došlo k navýšení příspěvku na penzijní, případně životní připojištění z 500 korun na 1000 korun měsíčně,“ uvedl Tobrman. Tento příspěvek podle něj aktuálně využívá 88 procent zaměstnanců.

„Výsledek letošního kolektivního jednání vnímám jako velmi pozitivní signál pro všechny zaměstnance naší společnosti,“ uvedl předseda odborů ve Škodě Vagonce Miroslav Legerský.

Mezi dalšími benefity, které mohou zaměstnanci podniku využívat, je pět týdnů dovolené, příspěvek na stravování, odměny při životním výročí nebo při odchodu do důchodu, poukázky Flexi Pass zejména pro volnočasové aktivity v hodnotě 400 korun měsíčně nebo očkování proti chřipce. Nově se ve firmě zavádějí odměny při pracovním výročí.

„V naší společnosti je možné podílet se na velkých projektech a vidět výsledky své práce od prvních součástek až po finální předání vozidla zákazníkovi. Jen díky našim zaměstnancům je možné, že vozidla z Ostravy vozí cestující nejen v ČR, ale také na Slovensku, Ukrajině, Litvě a brzy budou i v Německu,“ uvedl generální ředitel Škody Vagonky Martin Bednarz.

Škoda Vagonka vyrábí elektrické vlaky pro příměstskou dopravu, motorové soupravy nebo osobní přípojné vozy. Společnost je přímým pokračovatelem více než 115 let dlouhé tradice výroby osobních kolejových vozidel, v roce 2001 se výroba přestěhovala ze Studénky do Ostravy a v roce 2005 firmu ovládla skupina Škoda Transportation.

Zdroj: ČTK