Invoitix

[quote]Do železničního depozitáře v Chomutově se lidé mohou přijít podívat na unikátní vlakové stroje až do 29. října. Národní technické muzeum, které objekt letos poprvé otevřelo veřejnosti na celou turistickou sezonu, prodloužilo otvírací dobu kvůli velkému zájmu návštěvníků. Na trať v sobotu vyjede od depozitáře do Lužné u Rakovníka lokomotiva zvaná Šlechtična.[/quote]

Národní technické muzeum spravuje největší sbírku kolejových vozidel v Česku, která zahrnuje okolo 150 historických exponátů. Stovku vozidel ze sbírky, které našly místo v bývalém železničním depu v Chomutově, si od června přišlo prohlédnout přes 8000 lidí.

,,Velice nás potěšilo, že otevření železničního depozitáře mělo odezvu a že jeho návštěvnost je veliká. Máme radost, že je u nás hodně zájemců o dějiny železnice, a proto jim vycházíme vstříc a zpřístupnění depozitáře v Chomutově jsme prodloužili do 29. října 2017,“ uvedl ředitel Národního technického muzea Karel Ksandr.

Návštěvníci depozitáře mohou obdivovat vozidla několika rozchodů a různých typů od parní lokomotivy vyrobené v roce 1870 až po kolejový sněhový pluh z roku 1980. K vidění jsou lokomotivy bývalých ČSD, salonní, osobní i motorové vozy, elektrické a motorové lokomotivy, historické drezíny, ale i vozidla, která donedávna sloužila v pravidelném provozu a teď jsou připravena pro zachování ve sbírce muzea.

V rámci nostalgických jízd mezi Chomutovem a železničním muzeem Českých drah v Lužné u Rakovníka se v sobotu 26. srpna vydají na trať dvě historické lokomotivy přezdívané Šlechtičny. Třetí stejná trvale stojí před depozitářem.

,,Po 12:00 se tak před depozitářem setkají tři lokomotivy Šlechtičny,“ uvedl mluvčí Národního technického muzea Adam Dušek.

Poslední nostalgické jízdy historických vlaků se letos uskuteční 27. srpna.

Zdroj: ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP