[quote]Ruské letecké společnosti Aeroflot a Ural Airlines (Uralskije avialinii) zastavily některé lety na linkách do Prahy. Napsaly to agentury TASS a Interfax s odvoláním na informace poskytnuté oběma společnostmi. Důvodem je podle nich rozhodnutí českých úřadů zrušit jim povolení k letům do Česka. Nejmenovaný činitel Interfaxu uvedl, že jde o odvetné opatření české strany.[/quote]

V Praze se podle tohoto zdroje rozhodli omezit lety ruských společností do Česka, protože nebyli spokojení s podmínkami na transsibiřských linkách pro českého národního přepravce. „A s využitím pravidla parity anulovali povolení pro několik letů společností Aeroflot a Uralskije avialinii,“ citovala zdroj agentura.

Podle informací na webu pražského letiště jsou dnes zrušeny čtyři lety Aeroflotu z Moskvy do Prahy i opačným směrem. Vyjádření Úřadu pro civilní letectví ČTK zjišťuje.

Mluvčí Aeroflotu podle Interfaxu sdělil, že byla anulována dříve vydaná povolení k dnešním letům SU2010/2011, SU2014/2015, SU2016/2017 a SU2018/2019. Povolení zůstalo pro lety SU2012/2013 a SU2024/2025, které převezmou část cestujících zrušených letů. Další pasažéry mají přepravit jiní letečtí dopravci.

Podobnou zprávu později oznámila společnost Ural Airlines. „V souvislosti s rozhodnutím leteckých úřadů České republiky zrušit dříve vydané povolení k letům do Česka letecká společnost Uralskije avialinii od 2. července 2019 pozastavuje lety do Prahy z Jekatěrinburgu a Žukovského,“ citovala agentura TASS mluvčího společnosti.

Podle jeho sdělení se na neupřesněnou dobu odkládají lety plánované na dnešek U6-701 Jekatěrinburg-Praha a U6-751 Žukovskij-Praha. Dodal, že společnost situaci sleduje a „očekává její vyřešení“.

Interfax také napsal, že letecká společnost Poběda ruší čtvrteční let na lince Moskva-Karlovy Vary.

 

Zdroj : ČTK