Invoitix

Evropský výrobce letadel Airbus ukončil jednání o převzetí kybernetické divize BDS francouzské společnosti Atos. Bez dalších podrobností to oznámil v tiskové zprávě. O jinou část Atosu měl ještě donedávna zájem český podnikatel Daniel Křetínský, nakonec se ale s Atosem také nedohodli.

„Po pečlivém zvážení všech aspektů potenciální akvizice obchodních aktivit BDS (Big Data and Security) společnosti Atos se Airbus rozhodl, že už nebude s firmou Atos pokračovat v jednáních o této potenciální transakci,“ stojí ve stručném sdělení Airbusu.

Airbus na začátku letošního roku za BDS nezávazně nabídl 1,5 až 1,8 miliardy eur (37,8 až 45,4 miliardy Kč). Atos tehdy oznámil, že na část divize obdržel také jinou nabídku, od koho byla, ale neuvedl.

Atos koncem února oznámil, že ukončil jednání s Křetínského firmou EP Equity Investment (EPEI) ohledně převzetí ztrátové konzultační divize Atosu Tech Foundations. Podle agentury Reuters šlo o první velký neúspěch Křetínského ve Francii, kde má za sebou řadu akvizic. Křetínského mluvčí Daniel Častvaj tehdy ČTK sdělil, že oficiálně rozhodnutí Atosu komentovat nebude.

Akcie Atosu na dnešní oznámení Airbusu zareagovaly mohutným propadem. Krátce po začátku obchodování na pařížské burze odepisovaly až 25 procent a dostaly se na 1,62 eura. Před rokem stály téměř 15 eur.

Zdroj: ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP