[quote]Americký Federální úřad pro letectví (FAA) zakázal americkým leteckým společnostem operovat ve vzdušném prostoru nad Irákem, Íránem, Ománským zálivem a vodami mezi Íránem a Saúdskou Arábií. Úřad tak učinil poté, co Írán v noci na dnešek raketami zaútočil na základny s americkými a dalšími koaličními vojáky. Podle agentury Reuters už odklonila všechny své lety od íránského vzdušného prostoru společnost Singapore Airlines.[/quote]

Nad Perským zálivem, Ománským zálivem, Irákem a Íránem nesmí operovat stroje registrované v USA „kvůli zvýšené vojenské činnosti a rostoucímu politickému napětí“, uvedl v úterý FAA. Podle úřadu hrozí zvýšené riziko, že letouny budou chybně identifikovány.

Írán v noci na dnešek odpálil více než desítku raket na nejméně dvě vojenské základny v Iráku. Podle agentury AFP v noci přelétávaly vojenské letouny nad Bagdádem.

Agentura Kjódó napsala, že japonský premiér Šinzó Abe ruší své návštěvy Saúdské Arábie, Spojených arabských emirátů a Ománu. Plánoval je původně na nadcházející víkend.

 

Zdroj : ČTK