results towards south indicated by compass conceptual image.clipping path included

[quote]Obrat mezinárodní skupiny společností v loňském roce dosáhl 370 milionů eur, což překonalo výsledky roku 2019 o 7,5%. V roce 2020 se společnost zaměřila na rozvoj projektové logistiky: otevřely se divize společnosti AsstrA Project Logistics v Londýně, Kotce a Houstonu. Nárůst nových klientů v oblasti projektu činil 37% a hrubý zisk se oproti roku 2019 zvýšil o 12%.[/quote]

Klientské portfolio se zvýšilo o 500 společností. V roce 2020 tak skupina společností poskytla logistické služby více než 5 700 zákazníkům z dřevozpracujícího, papírenského, hutního, automobilového a dalších odvětví průmyslu.

Zákazníci AsstrA byli žádáni o zásilky na následujících trasách: „Rusko – Bělorusko“ – 8 500 zásilek, „Polsko – Rusko“ – 6 500, „Německo – Rusko“ – 5 900.

Vedoucí pozice v komoditní nomenklatuře přepravy společnosti se ve srovnání s předchozím rokem nezměnily. Největší objem klesl u zásilek suchých a nepotravinářských výrobků – 18% z celkového množství nákladu. Na čele v objemu uskutečněných dodávek byly navíc módní a kosmetické výrobky – 14% a také odvětví chemického průmyslu – 10%.

Síť tras AsstrA-Associated Traffic AG zahrnuje 1 300 obchodních cest pro každý typ dopravy. Počet přeprav v roce 2020 vzrostl o 11% na 181 tis. Největší podíl měla silniční doprava. Podle výsledků roku 2020 činil celkový počet 160 tisíc FTL.

Během tohoto období zaměstnanci AsstrA provedli také 10 tisíc námořních zásilek (26 tisíc TEU), železniční doprava – 7 tisíc a také zpracovali 4 tisíce leteckých přepravních transakcí. Největší příjmy za sledované období pro skupinu společností přinesla silniční doprava – 195 milionů EUR, následovaná železniční dopravou – 25 milionů EUR a námořní dopravou – 22 milionů EUR.

„Loňský rok se stal rokem výzev a zkoušek síly pro společnost a podnikání. Pandemie ukázala, že nepřežije nejsilnější, ale ten, kdo je připraven okamžitě se přizpůsobit rychle se měnící realitě. Na konci roku mohu konstatovat, že tým AsstrA zvládl audit roku 2020 se znaménkem plus a bez hmatatelných ztrát a otřesů. Podařilo se nám vyhnout se snižování počtu zaměstnanců a pokračovat v geografické expanzi, – řekl Dmitry Lagun, generální ředitel mezinárodní logistické skupiny společností AsstrA-Associated Traffic AG. – Strategické plány na rok 2021 – digitalizace obchodních procesů a zlepšení kvality nabízených služeb. Pokud mluvíme o geografii naší přítomnosti, plánujeme pokračovat ve vývoji kancelářské sítě a otevřít místní kanceláře v Bulharsku a Španělsku.“

V roce 2020 se zastoupení společnosti AsstrA-Associated Traffic AG objevily v New Yorku, Taškentu, Budapešti, Londýně a Kotce. Síť skupiny společností se dnes skládá z poboček v zemích SNS, Evropě, Asii a Spojených státech a počet členů společnosti přesáhl 1100 lidí.

 

Zdroj : ČTK