Invoitix

[quote]Autobusový dopravce Vydos Bus, který provozuje linkovou dopravu na jižní Moravě na spojích objednávaných krajem, loni mírně zvýšil obrat na 198,4 miliony korun. Po dvou letech v plusu se však vrátil ke ztrátovému hospodaření, ztráta činila sedm milionů, vyplývá z výroční zprávy ve Sbírce listin. Letos vypověděl smlouvu Jihomoravskému kraji na provoz linek kvůli problémům s povinně vyššími mzdami pro řidiče.[/quote]

Dopravce nechtěl s krajem podepsat dodatky, které zajišťovaly peníze na vyšší mzdy pro řidiče pouze na letošní a příští rok. Loni si řidič ve společnosti vydělal průměrně 21.600 korun měsíčně, na hodinu to bylo 99,83 koruny.

Loni byla podle výroční zprávy situace mezi řidiči stabilizovaná na rozdíl od roku 2015, kdy byla řada řidičů dlouhodobě nemocná a někteří dali výpověď. Ze 182 zaměstnanců bylo loni 153 řidičů.

,,I nadále je však potřeba se personální otázce řidičů dlouhodobě věnovat,“ uvedl ve zprávě předseda představenstva Peter Baďura.

Důvodem ztráty jsou vyšší provozní náklady kvůli opravám silnic a delším objízdným trasám a také kvůli nárůstu cen pohonných hmot proti roku 2015.

Společnost zajišťuje linky na Vyškovsku, východním Brněnsku a také v okolí Hustopečí a Veselí nad Moravou. Vznikla na začátku 90. let jako nástupce ČSAD Vyškov a v roce 2009 se sloučila se společností Bodos Bus. Dříve provozovala i komerční dálkovou dopravu, všechny linky však postupně zrušila.

Zdroj: ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP