[quote]Autodrom v Mostě požádal město o čtyři výjimky z protihlukové vyhlášky. Radní je doporučili zastupitelům schválit. ČTK to řekl mostecký primátor Jan Paparega (ProMOST). Spor o protihlukovou vyhlášku mezi autodromem a městem ještě neskončil. Všechny čtyři akce, na které autodrom požádal o výjimku, jsou naplánovány na neděle. Prvním je Adac GT Masters 17. května, další Nascar Show 21. června, mezinárodní mistrovství minibiků 5. července a šampionát tahačů Czech Truck Prix 30. srpna.[/quote]

Radní doporučili výjimku ve všech případech udělit. Rozhodovat budou v únoru zastupitelé. „Jsou to významné akce, proto jsem doporučili výjimku schválit,“ uvedl Paparega.

Loni dostal autodrom 12 výjimek z vyhlášky, o jejíž platnost se město s autodromem pře. Vyhláška začala platit v roce 2017 jako reakce na stížnosti obyvatel na hluk z automobilového závodiště. Vyhláška nařizuje ve čtvrti Souš, která se závodištěm sousedí, klid o nedělích a státních svátcích.

V kalendáři akcí má autodrom v plánu víc závodů, zda pro některé požádá o další výjimku, zatím není jasné. Mluvčí autodromu Jan Foukal ČTK řekl, že věc se řeší.

Hluk v okolí autodromu se v Mostě měří. „Odbor správních činností uložil provozovateli závodiště několik pokut. K jejich exekučnímu vymáhání jsme zatím nepřistoupili, chceme, aby o věci nejprve pravomocně rozhodl soud,“ uvedl primátor.

Mostecký autodrom žalovali před rokem kvůli hluku manželé, kteří bydlí v jeho bezprostřední blízkosti. O žalobě rozhodne soud v příštím týdnu.

 

Zdroj : ČTK