DPP

[quote]Představenstvo Českých drah bude dnes nejspíš opět kompletní. Dozorčí rada podniku by totiž na svém dnešním jednání měla zvolit nového člena představenstva, který bude zodpovědný za ekonomiku. Podle informací serveru lidovky.cz by se novým členem představenstva měl stát Patrik Horný ze Železniční společnosti Slovensko (ZSSK), zdroje ČTK toto jméno potrvzují. Dozorčí rada se bude věnovat také růstu počtu incidentů na železnici.[/quote]

Místo ve vedení podniku v únoru uvolnil dosavadní náměstek pro obchod Michal Štěpán, kterému vypršel pětiletý mandát. Jeho pozici následně převzal další člen představenstva Radek Dvořák, který v současnosti vede dva úseky. Vedle obchodu je dočasně zodpovědný ještě za ekonomiku. Právě ekonomický úsek by měl převzít nový člen.

Horný je v současnosti místopředsedou představenstva ZSSK, kde má zároveň na starosti ekonomiku a informační management. V minulosti působil v nadnárodních konzultačních a IT společnostech jako například v PriceWaterhouseCoopers Česká Republika.

Dozorčí rada Českých drah se dnes bude zabývat také nedávnými nehodami vlaků. Vedení podniku by radě mělo představit příčiny nehod a dosavadní opatření, které kvůli incidentům zavedlo. Dráhy kvůli vzrůstajícímu počtu mimořádných událostí na železnici zintenzivnily kontroly práce strojvůdců, zároveň prosazují zavedení kontrol, zda strojvůdci místo odpočinku nejezdí u jiných dopravců. Podle státního dopravce jsou za nehodami převážně lidské chyby.

Pětičlenné představenstvo Českých drah se průběžně mění od loňského září, kdy v čele podniku skončil Pavel Krtek a nahradil jej Miroslav Kupec. Ve vedení skočili také Martin Bělčík, Ludvík Urban a naposledy Michal Štěpán. Novými členy se naopak stali Radek Dvořák, Michal Heřman a Michal Vereš, který do Českých drah přešel také ze ZSSK.

 

Zdroj : ČTK