Bezplatné elektronické vstupenky pro čtenáře eLogistika.info

[quote]Veletrh CeMAT se koná každé dva roky společně s veletrhem HANNOVER MESSE. Příští veletrh CeMAT se uskuteční 23. – 27. dubna 2018. Představí se zde celá branže od inovativních energeticky úsporných vysokozdvižných vozíků a dílenských pozemních dopravních prostředků, komplexních plně automatizovaných přepravních systémů, jeřábů, zvedací techniky a zvedacích pracovních plošin, regálových a skladových systémů až po nejnovější řídicí systémy a inovace v oblasti Logistics IT.  Na veletrhu CeMAT jsou zastoupeny všechny oblasti intralogistiky. Paletu výstavní nabídky doplní Auto-ID systémy, robotizovaná logistická pracoviště a balící technika využívaná v intralogistice.[/quote]

Zdroj: Deutsche Messe

 

Internetová stránka veletrhu CeMAT 2018:  www.cemat.de

Internetová stránka veletrhu HANNOVER MESSE 2018 :  www.hannovermesse.de

 

Bezplatné elektronické vstupenky pro čtenáře eLogistika.info

 

Čtenářům portálu eLogistika.info nabízíme bezplatné elektronické vstupenky (eTickets) –  permanentní vstupenky platné po celou dobu konání veletrhu. Zde je odkaz pro získání bezplatných permanentních elektronických vstupenek (eTickets) k návštěvě veletrhu CeMAT 2018 (platí i pro HANNOVER MESSE 2018):  http://www.cemat.de/ticketregistration?ftzyy

 

Kliknutím na odkaz se dostanete přímo k registračnímu formuláři, přes který si elektronické vstupenky (eTickets) zaregistrujete/aktivujete. Po zaregistrování/aktivaci obdržíte od veletržní správy Deutsche Messe v příloze e-mailu v pdf souboru osobní vstupenku na Vaše jméno, kterou si vytisknete ve formátu A4 na tiskárně počítače a předložíte ji při vstupu na výstaviště. Další informace k registraci vstupenek jsou k dispozici na internetové stránce http://www.cemat.de/en/register-plan/for-visitors/tickets/

 

Vstupenka neplatí jako jízdenka na místní dopravu v Hannoveru a okolí. Jízdenky na místní dopravu je třeba zakoupit před nástupem do dopravního prostředku. Jízdenky na místní dopravu v Hannoveru lze zakoupit také online na adrese https://shop.gvh.de/tickets  .

 

CeMAT 2018 – výjimečná veletržní platforma pro souhru Logistiky 4.0 a Průmyslu 4.0 

 

Konkrétní řešení, návštěvníci z celého světa a ohňostroj inovací 

Hannover. Vedoucím tématem „Connected Supply Chain Solutions“ chce veletrh CeMAT dát branži intralogistiky globální impulz a posunout digitální propojení řetězců tvorby hodnot a subdodavatelských řetězců kupředu. Podle ankety odborníků poradenské společnosti BearingPoint se osm z deseti výrobních podniků v Německu, jejichž činnost se zaměřuje na Supply Chain, už zabývá tématem Connected Supply Chain. „Pokud si chtějí firmy zachovat konkurenceschopnost, musí svůj  Supply Chain propojit a digitalizovat nad rámec svých podniků. Mnoho podniků stojí před otázkou, jak zrealizovat logistické koncepce 4.0.   Veletrh CeMAT na to odpovídá. Důraz přitom klade na souhru mezi Průmyslem 4.0 a Logistikou 4.0,“ říká Dr. Jochen Köckler, předseda představenstva veletržní správy Deutsche Messe AG. „Společně s HANNOVER  MESSE vytváříme jedinečnou platformu s tolika řešeními a inovacemi pro digitalizaci subdodavatelského řetězce, jako nikde jinde na světě.“

 

Veletrhy CeMAT a HANNOVER MESSE zaplní od 23. do 27. dubna 2018 celé výstaviště v Hannoveru a ukážou, jak funguje továrna budoucnosti a jak k tomu přispívá intralogistika.

 

Jak funguje souhra mezi oběma veletrhy, zažijí návštěvníci například během přehlídky Logistics Experience Hub. Více než 30 vystavovatelů veletrhů CeMAT a HANNOVER MESSE zde představí aktuální technologie v různých oblastech Supply Chain a pomocí zcela konkrétních příkladů ukážou, kde se využívají koncepce Logistiky 4.0 už dnes. Společnost Jungheinrich například představí téma vychystávání, společnost SMI Handling Systems předvede, jak funguje manipulace produktů pomocí vakuové techniky, společnost Copal představí inovativní řešení vykládání a paletizaci kontejnerů, Pepperl+Fuchs bude informovat o řešeních identifikační techniky a odborníci na Wearable-Computing ze společnosti Unimax ukážou řešení Augmented-Reality. Podnik HARTING představí pro Průmysl 4.0 své řešení MICA (Modular Industry Computing Architecture) a vysvětlí, jak je možno digitalizační projekty rychle a jednoduše realizovat přímo na zařízeních a strojích.  J.  Köckler k tomu dodává: „Řešení pro Průmysl 4.0 a Logistiku 4.0 jsou pro implementaci v podnicích už dnes k dispozici. Návštěvníci z průmyslu a obchodu zažijí v dubnu v Hannoveru to nejlepší z obou světů a mohou si tyto nové technologie a integrovaná řešení koupit.“

 

Veletrh CeMAT doprovázejí vysoce odborná fóra 

Veletržní správa Deutsche Messe zorganizuje společně s partnerskými svazy a institucemi na veletrhu CeMAT dvě doprovodná fóra. Na fóru Logistics 4.0 v hale č. 19 půjde o témata zaměřená na budoucnost jako Blockchain, IT Security, komunikaci člověk – robot, digitální stín, umělou inteligenci, 3D tisk, Augmented Reality, drony v intralogistice, platformy nebo agilní projektový management.

 

Fórum Logistics Solutions v hale č. 21 se zaměří na příklady best-practice ze zcela rozdílných branží. Vedle výroby bude důraz kladen na logistická řešení pro obchod a potravinovou branži. Přitom jde jak o management vratek pomocí inteligentních kontejnerů, tak také o problematiku digitalizace skladové logistiky. Na veletrhu CeMAT vysvětlí odborníci z branže, jaké úkoly budou moci ve skladu do budoucna převzít autonomní vozidla a mobilní roboty.

 

Novým tématem na veletrhu CeMAT je urbánní logistika. Rychle se rozrůstající metropole staví jak interní, tak externí logistiku před stále nové výzvy. Spolkové sdružení pro logistiku (Die Bundesvereinigung Logistik (BVL)) nabídne na veletrhu CeMAT  k tomuto tématu sekvenci. „V dobách Logistiky 4.0 a stoupajících obratů online musí být nově pojat Supply Chain. Jak k tomu může přispět intralogistika, aby zajistila bezproblémové dodávky v rostoucích metropolích, a jaké jsou už k dispozici technologické možnosti pro zásobování lidí na nejodlehlejších místech? Existují mezinárodní příklady best practice a zkušenosti, které lze využít pro Evropu nebo pro Německo?“ říká J. Köckler.

 

Startupy na veletrhu CeMAT

Když jde o inovace a nové obchodní modely, dostáváme se velmi rychle ke startupům. Na veletrhu CeMAT dostanou vlastní platformu výstavní oblastí Young Tech Enterprises. Hlavní stánek Young Tech Enterprises se nachází v roce 2018 v hale č. 17, která je na veletrhu HANNOVER MESSE křižovatkou pro startupy. Výstavní plochu tu doplní fórum, Pitches, Matchmaking-Events a workshopy.

 

Fórum Young Tech Enterprises zahrnuje přednášky a prezentace startupů i sítí startupů, inkubátorů a analytiků trhu. Soutěž „Startup Pitches @ Young Tech Enterprises“ zve mladé podniky ke krátké a přitažlivé prezentaci jejich produktů. Zakladatelé firem budou soutěžit o peněžité a věcné ceny a usilovat o pozornost médií a investorů.

 

„Naše nabídka pro startupy je zaměřena na mladé podniky a to formou informačních pultů, stánků v parku klastrů, nebo jedoduchých exkurzí,“ říká J. Köckler „Všechny startupy se mohou na veletrhu CeMAT zúčastnit také programu live v hale č. 17. Přitom půjde především o to, umožnit setkání investorů a podporovatelů se startupy. Na veletrhu HANNOVER MESSE se v minulém roce představilo už okolo 100 startupů v oblasti Young Tech Enterprises, kolem 50 startupů na společných stáncích států nebo jiných organizací a asi 50 startupů jako vystavovatelé.

 

 

 

Další informace:

Deutsche Messe v ČR, info@hf-czechrepublic.com , tel.+fax: 220 510 057